Karınca Kolonisini Yönettiğimiz Strateji Oyunu Empires of the Undergrowth’a Büyük Bir Güncelleme Geliyor!

Paylaş

Koloni simülasyonu ve gerçek zamanlı strateji türündeki oyunların yaygınlığı arttıkça kapsamı da genişliyor. İlk kez 2017’de erken erişim oyunu olarak çıkan ve hala geliştirilmeye devam eden Empires of the Undergrowth da bunlardan birisi. Temelde bir karınca kolonisini yönettiğimiz ve gerçek zamanlı savaşlarda karıncalarınızı kontrol ederek galip gelmeye çalıştığımız oyun için büyük bir güncelleme geliyor. Yayıncı Hooded Horse, yayınladıkları bir basın bülteni ile yeni güncellemenin detaylarını gün yüzüne çıkardı.

 • Hooded Horse’un incelediğimiz yeni oyunu: Xenonauts 2

Karınca kararınca bir oyuna dev güncelleme: Empires of the Undergrowth

Detaylara geçmeden önce sizi bu kötü şakaya maruz bıraktığım için özür dilerim. Evet, şimdi oyuna gelecek büyük güncellemeye odaklanabiliriz!

Büyük güncellemedeki en dikkat çeken detay ise oyuna serbest oynama özelliğinin eklenecek olması. Yani herhangi bir hikayeye maruz kalmadan, oyunun bütün içeriklerini kendi istediğiniz şekilde tüketebileceksiniz. Bunun yanı sıra oynanış kısmında da önemli değişikliklerin yapıldığı gözümüze çarpıyor. Oyunun ilk aşamalarında karıncalarınızın yüzleşeceği büyük düşmanlar biraz daha güçlendirilmiş durumda ancak artık asker karıncalarınız küçüklük avantajlarını kullanarak düşmanların üzerlerine tırmanabiliyorlar. Tırmandıklarında ise ekstra hasar bonusu özelliği kazanacaklar.

Serbest oyun moduyla gelecek güncellemede öne çıkan bazı detaylar şu şekilde:

 • Geliştirilmiş yapay zeka koloni sistemleri
 • Yeni önemli yapılar
 • Yeni serbest “çatışma” modu
 • Çeşitli seviyelerde yeni sanat eserleri
 • 15 Temmuz’dan 29 Temmuz’a kadar gerçekleşecek %20 indirim

Şu anda Steam’de 149,00 TL fiyat etiketiyle satışta olan erken erişim oyunu Empires of the Undergrowth, %20’lik indirimin ardından 29 Temmuz’a kadar 120 TL gibi bir fiyattan satılacak. Hooded Horse’un yayıncılığını yaptığı ve Slug Disco’nun emekleriyle geliştirilen koloni simülasyonu & gerçek zamanlı strateji türündeki oyunu denemek için güzel bir fırsat olabilir.

Empires of the Undergrowth’un Steam mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Empires of the Undergrowth
Empires of the Undergrowth

Empires of the Undergrowth sistem gereksinimleri

Hemen aşağıdan da 2017’de erken erişim sürümü çıkan oyunu çalıştırmak için sahip olmanız gereken minimum sistem gereksinimlerine göz atabilirsiniz.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit ya da daha yüksek
 • İşlemci: Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7850
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: