E3 2023 İptal Edildi ve Evet, Şaşırmadık

Paylaş

The Entertainment Software Association (ESA) ve fuarın organizatörü ReedPop, Haziran’da gerçekleşmesi planlanan E3 2023’ün iptal edildiğini açıkladı. Yayınlanan resmi bildiri ile büyük oyun fuarının bu yıl gerçekleşmeyeceği duyuruldu.

E3 2023 yapılmayacak fakat bütün büyük stüdyolar zaten yerlerini hazırladı

ReedPop’un oyundan sorumlu küresel başkan yardımcısı Kyle Marsden-Kish, VGC‘ye şu açıklamayı yaptı:

“Bu zor bir karardı çünkü bir yanda bizim ve ortaklarımızın bu etkinliği gerçekleştirmek için gösterdiğimiz çabalar vardı. Ancak sektör için ve E3 için doğru olanı yapmak zorundaydık. İlgilenen şirketlerin oynanabilir demolara sahip olmayacağını ve bu yaz E3’te bulunmak için yeterli kaynakları temin etme konusunun üstesinden gelememelerini anlıyor ve takdir ediyoruz.”

Açıklamalara göre bu yılki oyun fuarı, büyük stüdyoların ve şirketlerin katılımlarının yetersiz olması nedeniyle iptal edildi. Zaten pandemi ile birlikte geride bıraktığımız son birkaç yılda E3 fuarları biraz geri planda kaldı da diyebiliriz. Artık büyük şirketler ve geliştiriciler kendi özel etkinliklerini yapmaya ve oyunlarını bu şekilde duyurmaya başladılar.

E3 2023
Bu yıl yapılsaydı Nintendo da E3 2023’e katılmayacaktı

E3 2023 iptal edildi fakat yaz aylarında birçok büyük şirket kendi programlarını çoktan duyurdu bile. Örnek vermek gerekirse Ubisoft, 12 Haziran tarihinde birkaç yıldır yaptığı Ubisoft Forward etkinliğini tekrar karşımıza getirecek ve yeni oyun duyuruları, güncellemeler gibi beklenen haberleri bizlere sunacak. Aynı zamanda yaz aylarında Xbox tarafından da çeşitli sunumlar düzenlenecek.

Görünen o ki geleneksel oyun fuarı anlayışı günden güne değişiyor ve değişmeye de devam edecek.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: