Yeni Dying Light 2 Güncellemesi, Dead Island 2’yi Hedef Alıyor

Paylaş

Yeni Dying Light 2 güncellemesi ile zorlu bir çıkış süreci geliştiren yapımın dövüş sistemine yeni özellikler eklendi. Yamanın Dead Island 2’nin çıkış tarihiyle şüpheli şekilde yakın zamanda yayınlanması ise oyuncular nezdinde bazı soru işaretlerine sebep oldu. Techland’in yayınladığı yeni yamanın detayları neler? Gelin birlikte bakalım.

Dying Light 2 güncellemesi ile dövüş sistemi daha vahşi hale geliyor

Yayınlanan yeni güncelleme ile Dying Light 2: Stay Human’ın dövüş sisteminde bazı değişikliklere gidildi. Dead Island 2 çıkmadan bir gün önce yayınlanan yamanın zamanlaması ise hayli ilginç. “Gut Feeling Update” adı altında çıkan 1.10.0 versiyonu ile oyunda “Brutality” ve “Physicality” adı altında iki yeni özellik eklendi.

Dying Light 2 Güncelleme Aldı ve Beklenen Oldu: Dövüş Sistemi Yenilendi
Dying Light 2 Güncelleme Aldı ve Beklenen Oldu: Dövüş Sistemi Yenilendi

Yeni Dying Light 2 güncellemesi dövüş sisteminde bazı geliştirmeler içeriyor. Temel olarak uzun kopmalarının sayısı ve çeşitleri artırıldı, kan ve iç organların görsel efektlerinde ayarlamalar yapıldı ve insan ya da zombi düşmanların vücutlarında delik açabildiğimiz yeni bir parçalama mekaniği eklendi. Aynı zamanda oyuna yeni bir vuruş tespit sistemi eklendi ve bu sayede düşmanlar onlara vurduğunuz yöne göre farklı şekilde tepkileri daha doğru vermeye başladı.

Aynı zamanda oyunun ragdoll (serbest düşüş diye çevirebiliriz) fiziklerine yeni bir özellik eklendi ve artık zombiler birbirlerinin üzerlerine düşebiliyor. Doğru bir uçan tekme ile zombileri domino taşları gibi devirmeniz mümkün olacak. Aynı zamanda elektrik hasarı almış ya da yanmış zombiler birbirlerine temas ettiklerinde bu etkiler diğerlerine de geçecek. Bu sayede oyunun dövüş sistemi tamamen yeni bir boyuta taşınmış diyebiliriz.

Yeni Dying Light güncellemesi oyuncular nezdinde de hayli beğenildi. Oyunun dövüş sisteminden şikayetçi oyuncuların yama duyurusunda gördüğümüz üzere oyuna dönmeye başladıkları dikkat çekiyor. Bazı oyuncular da Dead Island 2’nin çıkış tarihinden bir gün önce bu güncellemenin yayınlanmasını “dostça bir rekabet” olarak yorumluyor.

Uzunca bir süredir Dying Light için bir güncelleme bekleyen oyuncular için yayınlanan bu büyük yama oldukça sevindirici oldu. Aynı zamanda bir gün sonrasında Dead Island 2’nin de çıkmasıyla –incelememizi de okuyabilirsiniz– zombi oyunları için Nisan ayı bu yılın altın çağı oldu diyebiliriz.

Tabi bu olay bazı haber sitelerinde “Techland, Dead Island 2’ye savaş açtı” şeklinde işlenmiş. Kendileriyle aynı görüşte olan oyuncuların sayısı da hiç azımsanacak kadar değil. Yamanın zamanlamasının yeni Dead Island oyunundan sadece bir gün önce olması da aslında arka planda gizli bir savaş döndüğünün işaretçisi olabilir. Yine de bu tatlı rekabetin kazananı oyuncular oldu ve uzun süre boyunca beklenen o yama nihayet yayınlandı.

Dying Light 2 şu anda Steam platformunda 1 Mayıs 2023 tarihine kadar %50 indirim ile 174,50 TL fiyatından satılıyor. Günümüz oyun fiyatlarına bakacak olursak oldukça uygun olduğunu ve zombi oyunları sevenlerin bu parkur mekanikleriyle süslenmiş zombi ezmesi yapma simülatörünü bu fiyattan kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: