Dragon’s Dogma 2’de Elf Dili Rehberi: Nasıl Öğrenilir ve Ne İşe Yarar?

Bir lisan, bir insan sonuçta...

Paylaş

Dragon’s Dogma 2 Elf Dili öğrenme rehberimize hoş geldiniz. Bu rehber boyunca sizlere oyunun belirli bir bölgesinin kilidini açan Elflerin dilini nasıl öğreneceğinizi anlatıyor olacağız. Capcom’un yeni RPG oyununda Sacred Arbor adı verilen bir bölge bulunuyor ve burada Elfler yaşıyor. Ancak bu dili anlamayan karakterler ile gidildiğinde, ekranda anlaşılmaz bir dilde yazıların belirdiği görülüyor. Bu bölgenin ayrıcalıklarından faydalanmak ve konuşulanları anlamak için ise biraz keşif ve biraz sabır gerekiyor. Gelin birlikte Dragon’s Dogma 2 Elf Dili nasıl öğrenilir? Sorusunun yanıtını verelim.

Sacred Arbor bölgesi nerede ve Elfçe nasıl öğrenilir?

Oyunun dünyasında Sacred Arbor adı verilen küçük bir bölge Elfler tarafından yönetiliyor. Haritanın bu bölgesine ilerlediğinizde mimarinin ve ulaşımda kullanılan yöntemlerin değiştiğini göreceksiniz. Köprüler yerine iki ucu birbirine bağlayan ağaç kökleri, ahşaptan yapılma döner merdivenler ve antik tapınaklar ile bölgeye temaya uygun bir görüntü verilmiş. Ancak bu bölgede yaşayanların dillerini bilmediğiniz takdirde neredeyse hiçbir şey anlamanız mümkün olmayacak. Satıcılarda satılan eşyaların isimleri, hizmet veren NPC’lerin arayüzleri ve diyaloglarında yazı fontu anlaşılmaz bir hal alacak. Aynı zamanda seslendirmeleri de farklı bir dil ile yapıldığı için anlamak adına buradan da yardım alamayacaksınız.

Dragon's Dogma 2 Sacred Arbor
Dragon's Dogma 2'de Elf Dili Rehberi: Nasıl Öğrenilir ve Ne İşe Yarar?

Dragon’s Dogma 2 Elf Dili nasıl öğrenilir?

Dragon’s Dogma 2’de Elf dilini öğrenebilmek için birden fazla yönteminiz bulunuyor. Oyunda ana karakterinizi Elf olarak oluşturmak ya da kendisine bu dili öğretmek gibi bir seçeneğinizin olmadığını belirterek başlamak doğru olacaktır. Bu iletişim, tamamen Pawn adı verilen yoldaş karakterleriniz vasıtasıyla sağlanıyor. Eğer takımınızda Elf dilini konuşmayı bilen bir Pawn varsa, bölgedeki her şeyi anlayabiliyorsunuz.

1.) Woodland Wordsmith özelliği ile sonradan da Elfçe öğrenilebiliyor

Woodland Wordsmith özelliğiyle Pawn karakterinizin Elfçe konuşmasını sağlayabilirsiniz. Yine Sacred Arbor bölgesinde bulabileceğiniz Grisha adındaki bir karaktere yeterince hediye verirseniz, size “Woodland Wordsmith Tome” adında bir nesne verecek. Bu nesne veya parşömeni kullandığınızda ise ana yoldaş karakterinizin özelliği “Woodland Wordsmith” olarak değişecek. Bu sayede artık Dragon’s Dogma 2 Elf Dili ile iletişim kurabileceksiniz.

Dragon's Dogma 2 Elfçe öğrenme
Dragon's Dogma 2'de Elf Dili Rehberi: Nasıl Öğrenilir ve Ne İşe Yarar?

Grisha, Sacred Arbor bölgesinde bulunabilir ve kendisine özel bir hediye vermeniz gerekiyor. “Bunch of Flowers” adındaki çiçekleri verebilir veya diğer özel ve pahalı nesneleri (Onyx gibi değerli materyalleri) kendisine hediye edebilirsiniz. Grisha her gün 1 hediye kabul eder, bu nedenle hediyenizi verdikten sonra yakındaki hana giderek dinlenebilirsiniz. Toplamda 3 hediye verdiğinizde ise size ilgili parşömeni kendisi hediye edecektir. Adım adım anlatacak olursak:

  1. Sacred Arbor bölgesine gidin ve Grisha’yı bulun. (Şehre girince direkt soldaki köprüden ilerleyin.)
  2. Grisha’ya Bunch of Flowers veya başka bir değerli/pahalı hediye sunun.
  3. Hana giderek ertesi güne kadar dinlenin veya bankta oturarak zaman geçirin.
  4. Bunu toplamda 3 kez yapın.

Sonunda Grisha “Çok bir şey değil ama al bakalım” diyerek size Woodland Wordsmith’s Tome eşyasını verecek. Kullandığınızda ise ana Pawn karakterinizde bu özelliği açmış olacaksınız. Bu sayede artık Dragon’s Dogma 2 Elf Dili’ni konuşmaya başlayabileceksiniz.

Dragon's Dogma 2 Woodland Wordsmith's Tome
Dragon’s Dogma 2 Woodland Wordsmith’s Tome

2.) Bu kadar uğraşmak istemiyorum diyenler için son yöntem

Şu ana kadar okuduklarınız size ziyadesiyle uğraştırıcı göründüyse, en kolay yöntemi de sizlerle paylaşıyoruz. Grisha’ya pahalı eşyalar hediye etmeden Elfçe öğrenebileceğiniz yalnızca bir yöntem bulunuyor.

Partinize Pawn karakter eklemenizi sağlayan Riftstone’lara giderek buradan “View Unique Pawns” kısmını inceleyin. Eğer partinize ekleyebileceğiniz Pawn karakterler arasında “Woodland Wordsmith” özelliği olan bir tanesi varsa, partinize ekleyin. Bu sadece artık, bir başka oyuncunun Elfçe öğrettiği karakteri partinize eklediğiniz için bu dili konuşabileceksiniz.

Dragon's Dogma 2 Elfçe öğrenme
Dragon's Dogma 2'de Elf Dili Rehberi: Nasıl Öğrenilir ve Ne İşe Yarar?

Sonuç

Sonuç olarak Dragon’s Dogma 2 Elf Dili veya Elfçe öğrenme rehberimizde sizlere deneyebileceğiniz bütün yolları paylaşmaya gayret ettik. Oyun keşif odaklı ve oldukça detaylı olduğu için varsa diğer yöntemlerin varlığından haberdar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Daha önce de sizlere Dragon’s Dogma 2 FPS arttırma rehberimiz ile oyundaki performans sorunlarından nasıl en az şekilde etkilenebileceğinizi paylaşmıştık. Ayrıca, oyunu henüz oynamadıysanız ve size neler sunabileceğinizi merak ediyorsanız, Dragon’s Dogma 2 incelememizi okumanızı da tavsiye ediyoruz.

Dragon's Dogma 2 Elf Dili rehberimizde hem Sacred Arbor bölgesinin yerini hem de Woodland Wordsmith özelliğini anlattık.
Dragon's Dogma 2'de Elf Dili Rehberi: Nasıl Öğrenilir ve Ne İşe Yarar?

Bu rehberimizde sizlere anlatacaklarımız şimdilik bu kadardı. Eğer içeriğimizi faydalı bulduysanız daha fazlası için sitemizin bildirimlerini açabilir ve bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: