Discord Artık Oyun Ve Uygulama Oluşturmaya İzin Verecek

Paylaş

Geçtiğimiz sene Aralık ayında “Etkinlikler” kısmını kullanıcılara sunan Discord, bu yelpazeyi daha fazla genişletmek için kolları sıvamış durumda.

Discord geliştiriciler için güzel hamleler planlıyor

18 Mart tarihinde gelmesi planlanan yeni güncelleme ile birlikte artık sohbet uygulaması içerisinde erişilebilecek oyun ve uygulamaların sayısı artıyor. Geçtiğimiz sene Aralık ayında “Etkinlikler” özelliğini kullanıma sunan Discord, buradaki oyun ve uygulamaların sayısını arttırmak için bazı hamleler yapıyor. Bunlardan en önemlisi ise üçüncü taraf geliştiricilerin sohbetler içerisinde doğrudan kullanılabilen uygulama ve oyunları oluşturması sağlanacak.

Geçtiğimiz sene Aralık ayında
Discord Artık Oyun Ve Uygulama Oluşturmaya İzin Verecek

Etkinlikler kısmını genişletmeyi planlayan Discord, uygulama içerisine eklenecek gömülü SDK’lar ile birlikte üçüncü taraf geliştiricilerin platform üzerinde oyun ve uygulama geliştirmesi ve bunları paylaşmasını sağlayacak. 18 Mart tarihinde gelecek bu özelliğin yanı sıra yelpazesi genişletilen “Etkinlikler” kısmını ise herhangi bir sohbet içerisine girerek ve “roket” simgesine tıklayarak kullanabiliyorsunuz. “Etkinlikler” hakkında daha fazla bilgi almak için resmi Discord internet adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Eurogamer
Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: