Diablo IV, Xbox Game Pass Kütüphanesine Ekleniyor: Devamı da Yoldaymış!

Diablo IV Xbox Game Pass yolcusu ve devamının da yolda olduğu duyuruldu. Geçtiğimiz dakikalarda gerçekleşen Xbox Business adındaki yeni etkinlikte şirket, Activision Blizzard oyunları için Game Pass yolunun göründüğünü duyurdu. Geçtiğimiz yılın hitlerinden birisi olan Diablo 4 ise bu furyada bayrağı taşıyarak liderlik edecek. Gelin resmî duyuruya dair tüm detayları birlikte ele alalım.

Diablo IV Xbox Game Pass’e geliyor, peki ne zaman?

Activision Blizzard’ın sevilen oyunu Diablo IV, 28 Mart 2024 tarihinde Xbox Game Pass kütüphanesinde yerini alacak. Abonelik sisteminin üyeleri, herhangi bir ek ödeme yapmadan oyuna erişebilecek.

Diablo IV Xbox Game Pass'e ne zaman gelecek?
Diablo IV Xbox Game Pass’e ne zaman gelecek?

Uzun süredir muallakta olan bu haber bugün nihayet resmî duyuru ile birlikte sır perdesini üzerinden attı. Xbox’ın önümüzdeki dönemde izleyeceği stratejileri ve şirketin gelecekteki adımlarını tartışan yöneticiler, yayınlanan video içerisinde bu duyuruya da yer verdi.

Duyuruyu Xbox’ın başkanı Sarah Bond yaptı ve daha fazla Activision Blizzard oyununun önümüzdeki dönemde sisteme ekleneceğini açıkladı. Yani Diablo IV Xbox Game Pass için gelen ilk Activision Blizzard oyunu olacak ancak sonuncusu olmayacak. Yani önümüzdeki dönemde Call of Duty serisinin oyunlarını da platformda göreceğimizi tahmin etmek artık zor değil.

Sevilen hack & slash RPG oyunu Diablo 4 geçen yıl haziran ayında piyasaya sürülmüştü. Eğer oyuna dair detaylardan haberdar değilseniz ve sizi nasıl bir deneyimin beklediğini merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız Diablo IV incelemesini mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Bizden tam puan alan yapım, çıkış sürümüyle oyuncuları büyülemeyi başarmıştı. Ancak devamında gelen ilk sezon güncellemesi ile işler Blizzard için biraz çığırından çıktı. Oyunda boy gösteren sorunlar hayran kitlesinin şevkini kırarak şirketin de tepkiler almasına yol açmıştı. Takibinde gelen güncellemeler ve sezonlar ile bu durum ortadan kalkmış gibi görünüyor. Şimdi ise Diablo IV Xbox Game Pass kütüphanesine dahil olarak çok daha fazla oyuncuyu ağırlamayı hedefliyor.

Diablo IV Xbox Game Pass için duyuruldu ve biz çıkış tarihine kadar tüm detayları sizler için bu haberimizde derledik.
Diablo IV, Xbox Game Pass Kütüphanesine Ekleniyor: Devamı da Yoldaymış!

Ayrıca şirketin gelecek planlarının paylaşıldığı videoda birçok yeni ayrıntı da ortaya çıktı. Gelişmelerden sitemizdeki haberleri okuyarak haberdar olabilir ve sizler de görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: