Diablo IV Türkiye Fiyatına Çıkış Şoku: Ön Sipariş İle Almayanlara Kötü Haber

Paylaş

Diablo IV Türkiye fiyatı diğer AAA oyunlarla aynı bantta ön siparişe açılmışken çıkışa özel bir “hoş geldin” tarifesine maruz kaldı. Blizzard’ın son dönemlere damgasını vuran oyunu Türk oyuncular için edinmesi hayli güç bir fiyattan ön siparişe çıkmışken şimdi almak isteyenler için çok daha tuzlu hale geldi. Alanya’da azınlıkta kalan Türk vatandaşlarının Euro ile döner yemesine benzetebileceğimiz Türk oyuncusunun alım gücü günden güne dibi görmeye devam ediyor.

Diablo IV Türkiye fiyatına hoş geldin zammı

Diablo 4, 1 Haziran’dan itibaren Ultimate Edition sahiplerinin erken erişimine açılmıştı ve normal sürümü alan oyuncular da çıkış için bugünü bekliyordu. Bugüne kadar almayan oyuncuların artık oyunu satın alması iyice zorlaştı ve fiyat her sürüm için yaklaşık 220-300 TL arası bir artışa gitti.

Diablo IV Türkiye fiyatı zamlandı.
Diablo IV Türkiye fiyatı artık görseldeki gibi.

İşte zaten çok ucuzmuş gibi bir anda fırlayan yeni Diablo IV Türkiye fiyatı:

  • Diablo 4 Standart Sürümü: 1.419,00 TL (Eski fiyatı: 1.199,00 TL)
  • Diablo 4 Digital Deluxe Edition: 1.829,00 TL (Eski fiyatı: 1.539,00 TL)
  • Diablo 4 Ultimate Edition: 2.021,00 TL (Eski fiyatı: 1.699,00 TL)

Fiyat artışının kur farkı kaynaklı yükseldiğini düşünüyoruz. Tabii hiçbir oyun şirketi gibi Blizzard da Türkiye tarafındaki oyunun ücretinin yükselmesi nedeni ile ilgili bir açıklama yapmamış olsa da görünen köyün kılavuz istemediği gerçeğini maalesef daha önceleri öğrendik.

Bu durumda oyunu ön sipariş ile alan oyuncular birkaç yüz lira kadar zarardan kurtulmuş oldular. Satın almak için oyunun çıkmasını ya da diğer farklı durumları bekleyen oyuncular için ise iki seçenek ortaya çıkıyor. Ne yazık ki ya oyunu almaktan vazgeçecek ya da iki gün önce alacağı fiyattan biraz daha fazlasını gözden çıkarmak durumunda kalacaklar.

Diablo IV Türkiye fiyatının bunun üzerine yeniden zamlanıp zamlanmayacağını kestirememek ise işin en acı tarafı olabilir. Günümüz şartlarında Türk oyuncusu nispeten uygun görünen fiyatları fırsat olarak görüp, satın alım kararını aceleyle yapmak zorunda kalıyor. Umarız ilerleyen dönemde karşınıza bunun gibi iç karartan haberlerle gelmek zorunda kalmayız.

Fiyatı bu kadar uçuk olsa bile Diablo 4’ün harika bir oyun olduğunu da ekleyelim.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: