Dead Island 2, 3 Günde 1 Milyon Barajını Aştı!

Paylaş

Merakla beklenen ve 21 Nisan’da çıkan Dead Island 2 satış rakamları anlamında da yayıncı Deep Silver’ın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Oldukça başarılı şekilde oyuncuların karşısına çıkan, günümüz klasiği teknik sorunlar ve buglar olmadan oyuncuların deneyimleyebildiği oyunun satış rakamları da bir o kadar başarılı şekilde ilerliyor. Resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan duyuruyla lansman haftasında bir milyondan fazla oyuncuyu ağırlayan oyun ilerleyişine devam ediyor.

Dead Island 2 satış rakamları ilk haftada 1 milyonu geçti

Oyun çıkalı henüz neredeyse 4 gün olmuşken Dead Island resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuru ile oyunun bir milyondan fazla oyuncuya ulaştığı açıklandı. Özellikle PC tarafında Epic Games Store’a özel olarak çıkmasıyla eleştirilen oyun için bu rakamlar oldukça iyi ve ilerleyen dönemde de artmaya devam edecek gibi görünüyor. Eleştirmenlerden tam puan alamasa da serinin hayranları tarafından dövüş mekanikleriyle sevilen oyun iyi bir çıkış haftası yakaladı.

Dead Island 2 satış rakamları açıklandı
Dead Island 2 satış rakamları ilk haftada 1 milyonu geçti.

Oyunun kendisiyle beraber aslında geliştirme sürecinin de üzerinde olan ilgiye katkısını düşünürsek, Dead Island 2 satış rakamlarının uzun vadede daha da artacak olması bekleniyor. Yapımına 2019’da yeniden başlanan ve Dambuster Studios tarafından geliştirilen oyun PC’de satıldığı tek platform olan Epic Games Store’da 4,5/5 puan almayı başardı.

MetaCritic üzerinde de eleştirmenlerden PS5 sürümüyle ortalama 74 puan alan oyun, kullanıcı incelemeleri tarafında da 75 puan ile karşımıza çıkıyor. Oyuncuların puanı konusunda konuşmak için henüz çok erken olduğundan, en azından oyun ilk ayını atlattıktan sonra o taraftaki puanlar da oturmaya başlayacaktır.

Oyuna gelen olumlu eleştirilerin büyük kısmı dövüş sistemine ve PC’de oldukça sorunsuz şekilde çalışmasına vurgu yapıyor. Bizim de incelediğimiz ve son zamanların PC’de en iyi çalışan oyunu olarak nitelendirdiğimiz yapım gerçekten optimizasyon konusunda harika bir iş çıkarmış. Hikaye tarafında çok beğenilmese de seriye aşina oyuncular bu alanda beklentilerini zaten düşük tuttuğundan, kimse o kadar hayal kırıklığına uğramış gibi görünmüyor.

Yine Epic Games Store üzerinde oyuncuların geri bildirimleri üzerine oluşan oyun etiketlerinde oyunda “harika bölüm sonu canavarı savaşları var” kartını görüyoruz.

Dead Island 2 Steam’e ne zaman gelecek?

Şimdilik ne Dambuster Studios ne de Deep Silver tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da Epic Games Store’a özel olmasını sağlayan anlaşmanın bir süre sonra sona ereceğini düşünüyoruz. Daha önce yapılan bu tür anlaşmalara bakacak olursak oyunun kesin olmamakla birlikte 2024 yılının ortalarına doğru Steam platformunda boy göstermesi muhtemel.

An itibarıyla PC platformunda standart sürümü 429 TL fiyatıyla satılan oyun için yazdığımız Dead Island 2 incelemesini de okumayı ihmal etmeyin.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: