Dead Island 2 Dani Karakterini Tanıttı: Eğlenceli Bir Karakter İle Zombi Avına Çıkacağız

Paylaş

Yıllar sonra tekrardan karşımıza çıkan Dead Island 2’deki dördüncü karakter tanıtıldı. Karakter özellikleri ve görünüşü dışında Dead Island 2 Dani karakterini yüksek tempolu bir video ile gün yüzüne çıkartmış oldu.

Oyunda Birçok karakter bulunuyor, bu daha başlangıç

Geçtiğimiz saatler tanıtılan Dani dışında oyun içerisinde başka karakterler de bulunuyor. Ryan, Amy, Jacob ve Dani şu ana kadar tanıtılan karakterler arasında yer alıyor. Önümüzdeki günlerde diğer karakterlerin de tanıtılmasını bekliyoruz. Dani ise oldukça yüksek tempolu bir video ile bizlere sunuldu. Karakterin özellikleri ve detaylarının tanıtıldığı video ardına Ryan’dan sonra en çok oynanacak karakter olması yüksek bir ihtimale büründü.

Dead Island 2 Dani, İrlanda’nın Cork kasabasında büyümüş bir karakter. Müzikal aktivitelerde ve tempolu gece hayatının önemli bir parçası olarak yaşıyor. Punk kültürüyle hayata tutunmaya çalışan karakter, İrlanda’dan ayrılarak önce Boston’a ardından ise Los Angeles’a doğru yola koyulur. Zombi kıyameti yaşandığı sırada evini ve kasabasını arkasında bırakarak Kaliforniya’daki ekibinin yanında yeni bir hayata başlıyor.

Dani’nin özellikleri de video da gösterilenler arasındaydı. Her karakterin kendine has özelliği ve yeteneği bulunuyor. Dani’nin özellikleri ise oldukça ilgi çekici;

  • Thunderstruck: Ağır bir darbe yaptığı sırada etrafıan güçlü bir patlama yayıyor ve alan hasarı vuruyor.
  • Bloodlust: Dani, art arda yaptığı hızlı saldırılardan sonra bir miktar sağlık kazanmaya başlıyor.

Bu özellikler karakterin aslında bir “Destek” rolü oynadığının kanıtı adeta. Hem kendi sağlığını geri kazanabiliyor, hem de alan hasarı veren güçlü bir patlama yayarak zombilerin korkulu rüyası olabileceğini gösteriyor. Hem hikayesi hem de yetenekleriyle oynamaktan vazgeçilemeyecek bir karakter olacağa benziyor.

Dead Island 2 Dani

Dead Island 2 ne zaman çıkacak?

İlk tanıtımı 8 yıl önce, 2014 sonlarında yapılan Dead Island 2, aradan geçen bunca zamana rağmen hala ayakta kalarak günümüze kadar ulaşmayı başardı. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Gamescom gecesinde tekrar gün yüzüne çıktı ve artık platformlardaki yerini almayı bekliyor. Şayet bir erteleme yaşamazsa 28 Nisan 2023 tarihinde oynanabilir olacak. Bu güne kadar diğer karakterlerin tanıtılmasını da bekliyoruz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: