Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Cyberpunk 2077 New York Başarısızlık Müzesinde Sergileniyor

Paylaş

Çamur at izi kalsın” deriz ya, Cyberpunk 2077’nin hikayesi tam da öyle oldu. Zorlu ve skandallarla dolu bir çıkış sürecinin ardından oyunun son hali 3 yıl sonra herkesi memnun etmeyi başarsa da CD Projekt RED bu kötü şöhretten kurtulabilmiş değil. Bir hayranın tespit etmesi üzerine Cyberpunk 2077’nin “New York Başarısızlık Müzesi” içerisinde sergilendiği ortaya çıktı.

Cyberpunk 2077 Başarısızlık Müzesinde

Brooklyn’de yer alan müzede, bir Reddit kullanıcısının da fark ettiği üzere Cyberpunk 2077’nin çıkış sürecine de yer verilmiş. Adından da anlaşılabileceği gibi Başarısızlık Müzesi, genel olarak başarısız olan her şeyi kapsıyor. Buna Atari’nin ET oyunu da dahil.

Müzede Cyberpunk 2077’nin başarısızlığı şu şekilde açıklanmış:

“Sevilen Polonyalı oyun şirketi CD Projekt RED neredeyse on yıl boyunca bu oyundan övgüyle bahsetmişti. Oyun camiasında bu, yüzyılın olmasa bile yılın en çok beklenen oyunuydu. Ünlü oyuncu Keanu Reeves 2019’da oyunu tanıtırken ‘Size söyleyeyim, orada olmak, geleceğin sokaklarında yürüme hissi gerçekten nefes kesici olacak’ dedi.

Ne yazık ki, büyük heyecan büyük bir hayal kırıklığına yol açtı. Oyun beklendiği kadar muhteşem değildi. Binaların zemininden yükselen küçük ağaçlar, gökyüzünden düşen tanklar ve motosiklet sürerken pantolonsuz şekilde ayakta duran karakterler gibi hatalar ve aksaklıklarla doluydu. Adil olmak gerekirse, dünyanın gidişatı göz önüne alındığında, 2077’de sonucun bu şekilde olması da bizi şaşırtmayacaktır.

Öfkeli hayranlar para iadesi talep etti ve çevrimiçi perakendeciler oyunun satışını durdurdu.”

Cyberpunk 2077 bugları
Oyun ilk çıktığında buna benzer hatalara sahipti.

Bugün son sürümüyle gayet oynanabilir ve iyi bir oyun da olsa, ilk günlerinde Cyberpunk 2077 tam bir fiyaskoydu. İşte o ilk günler geçip gitmiş, tarih olmuş olsa bile oyunun kötü şöhreti uzun yıllar boyunca hatırlanmak üzere New York / Brooklyn’deki Başarısızlık Müzesinde sergileniyor.

Eleştirmenlerden yüksek puanlar alan oyun çıkış öncesi muhteşem bir heyecanla bekleniyordu ancak beklenen hale gelmesi yaklaşık iki yıl sürdü. Bu sırada oyun aylarca PlayStation Store’da satılmadı, satıştan kaldırıldı ve yüz binlerce iade ile uğraştı. Nihayet bugün, oyun oynanabilir ve keyifli bir hal aldı. Yakın zamanda da yeni DLC’si Phantom Liberty ile tekrar sahnelere çıkmaya hazırlanıyor.

Müze demişken, Atarita olarak sizlere geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz Türk Oyun Müzesi projemizi biliyor muydunuz? Sitemizden bütün detayları okuyabilir ve eğer bir oyun geliştiricisiyseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: