Crash Bandicoot’un Unutulmaz Ses Sanatçısı Brendan O’Brien Hayatını Kaybetti

Paylaş

Crash Bandicoot’u seslendiren ünlü sanatçı Brendan O’Brien‘ın hayatını kaybettiği haberi hepimizi üzüntüye boğdu. Sanatçının vefatını resmi Twitter hesabı duyurdu.

Brendan O’Brien hayatını kaybetti

Naughty Dog’un popüler platform serilerinden birisi olan Crash Bandicoot’un ana ses sanatçılarından birisi olan Brendan O’Brien, ne yazık ki hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı henüz 60 yaşındaydı. Oyun serisinde Bandicoot’u seslendiren Brendan O’Brien’ın hayatını kaybettiği haberinden sonra Crash Bandicoot’un resmi Twitter sayfasından bir açıklama yazısı paylaşıldı.

“Brendan O’Brien vefatından dolayı sevenlerine en içten başsağlığı dileklerimizi paylaşıyoruz. Crash Bandicoot’a ve diğer Crash karakterlerine hayat veren inanılmaz bir yetenekti. Crash hayranlarının kalbinde sonsuza kadar yaşayacak.” notu paylaşıldı. Brendan O’Brien, seride Crash karakterine hayat vermesinin yanı sıra Tiny Tiger ve Doctor Neo Cortex gibi karakterleri seslendirmesiyle de tanınıyordu. Ancak 2020 yılında piyasaya sürülen Crash Bandicoot 4: It’s About Time yapımında ise ses sanatçılığı kısmında çalışmamıştı. O oyunda seslendirme kısmı Scott Whyte üstlenmişti. Yine de çocukluk dönemimizin karakterlerinden birini seslendirdiği ve bize güzel anılar bıraktığı için Brendan O’Brien’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Brendan O'Brien
Crash Bandicoot
Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: