Company of Heroes 3 Gümbür Gümbür Geliyor: Puanları İyi Ama Fiyatı Değil

Paylaş

Company of Heroes 3, bugün PC oyuncularıyla buluşacak. Çıkışından hemen önce, serinin hayranları tarafından uzun yıllardır beklenen üçüncü oyunun önde gelen basın kuruluşlarından aldığı puanları sizler için derledik.

Company of Heroes 3, yılın en iyi strateji oyunlarının arasına girecek gibi

Seri, 10 yılın ardından bugün üçüncü oyunla hayranlarının karşısına çıkacak. COH2’nin en sevilen İkinci Dünya Savaşı temalı strateji oyunlarından biri olması ve 2021’de duyurulmasından çok daha önce de bekleniyor oluşu, üçüncü oyun için çıtayı bir hayli yükseltmişti. Serinin geliştiricisi Relic Entertainment, eleştirmenlerin yorumlarına göre, ortaya beklentileri karşılayan bir iş çıkarmış! Oyunun Metascore‘u, basın kuruluşları tarafından hakkında yazılan 38 incelemeyle 82 olarak derecelenmiş durumda. Bu ayın manşet isimleri Hogwarts Legacy ve Atomic Heart‘ün PC sürümlerinin Metascore’ları sırasıyla 83 ve 77.

Company of Heroes 3
Company of Heroes 3

Oyunun aldığı tek tam puan NME’den (New Musical Express) gelirken, oyunu değerlendiren Jack Tucker, yazıda şu sözlere yer vermiş: “Oldukça basit, COH3, muhtemelen son on yılın en iyi gerçek zamanlı strateji oyunu. Zengin tek oyunculu içerik ve çok oyunculu aksiyon için uzun vadeli sağlam temel, sinematik bir İkinci Dünya Savaşı şaheseri için bir araya gelmiş.” 60 puanla oyuna en düşük puanı veren PC Invasion’dan Martynas Klimas ise: “COH3, tuhaf senaryo kararları ve cila eksikliğiyle hayal kırıklığı yaratırken, öncekilerin oynanışını koruyor.” diyor.

Sektörün daha bilinen isimlerinden PC Gamer, “Parlak bir ana senaryosu olmadığında bile parlamayı başaran muhteşem bir gerçek zamanlı strateji.” notuyla oyuna 82 verirken; Kotaku, taktiksel mükemmelliği yakaladığı için Relic Entertainment’ı tebrik ediyor. Polygon ise üçüncü oyunun harika bir devam oyunu olduğu kadar mükemmel de bir yapım olduğunu ifade ediyor.

Fiyatı maalesef puanları kadar iç açıcı değil

Company of Heroes 3’ün fiyatı, geçtiğimiz yaz gerçekleşen Kuzey Afrika görev sunumunun ardından belli olmuştu. Oyun, 799 TL’lik fiyatıyla ağzımızı açık bırakmış ve 1099 TL’lik Digital Premium sürümü, Steam Türkiye’nin ilk dört basamaklı fiyatlarından biri olmuştu. Geçtiğimiz aylarda PC’ye çıkışından sonra yeni nesil konsollara da geleceği duyurulan COH3’ün konsol sürümlerinin fiyatı ve çıkış tarihleriyse henüz belli değil. Ayrıca oyunun Türkçe dil desteğine sahip olduğunu da hatırlatalım.

Ahmet Kaan Mandalı
Ahmet Kaan Mandalı
Koyu Fenerli müşkülpesent yazar kişisi.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: