Cities Skylines Modları: En İyi 10 Modu Listeliyoruz

Paylaş

Cities Skylines modları uzun zamandır oyuncuların favori şehir kurma oyunlarından birisini çok daha keyifli hale getiriyor. Paradox’un en popüler oyunlarından Cities: Skylines, 2015 yılından beridir oyunculara kendi şehirlerini kurma ve yönetme hazzını yaşatıyor. Strateji ve şehir kurma oyunları modlarla daha da keyifli hale geldiğinden hem geliştiriciler, hem de oyuncular uzun süredir bu yöntem ile oyun deneyimlerini zenginleştiriyorlar.

Biz de sizler için oyun deneyiminizi iyileştirecek ve çeşitliliği daha da artıracak en iyi Cities: Skylines modlarını derledik. Öyleyse buyursunlar!

En iyi Cities Skylines modları: Tavsiye ettiğimiz 10 mod

Hali hazırda Steam’de bulunan oyunun aynı zamanda Steam Atöyesi desteği de bulunduğundan, modları yüklemek için üçüncü parti bir site ya da yazılıma ihtiyacınız olmayacak. Ancak buradaki en temel noktanın altını çizmekte fayda var; modların oyununuzda çalışabilmesi için Harmony’nin yüklü olması gerekiyor. Platformdaki en güncel sürümü olan Harmony 2.2.2-0 uygulamasını buraya tıklayarak Steam üzerinden yükleyebilirsiniz.

Harmony‘yi yüklediyseniz, artık hazırsınız demektir.


Move It

Cities Skylines modları: Move It
Move It

Hayalinizdeki şehri yapmaya bir adım daha yaklaşmanıza olanak sağlayan bu mod sayesinde, istediğiniz nesnenin yerini değiştirebiliyorsunuz. Ağaçlar, binalar veyahut ekranınızda yerini beğenmediğiniz herhangi bir şeyi kolaylıkla başka bir yere taşımanıza olanak sağlıyor. Tam fonksiyonel bir şehir kurmanın yanı sıra estetik kaygıları da bulunan biriyseniz, size rahatlıkla Move It modunu da tavsiye edebiliriz.


Traffic Manager: President Edition

Cities Skylines modları: Traffic Manager
Traffic Manager: President Edition

Cities Skylines modları arasında elbette trafik akışını düzenlemenizi kolaylaştıran bir mod da yer alıyor. Hatta oyuncuların en zorluk çektiği alanlardan birisinin trafik olduğunu düşünecek olursak, haliyle bu mod da hayat kurtaracak diyebiliriz. Traffic Manager: President Edition sayesinde oyundaki trafik akışını çok daha kolay şekilde yönetebileceksiniz.


Camera Grid

Cities Skylines modları: Camera Grid
Camera Grid

Harika şehirler yapmak güzel olduğu kadar Cities: Skylines oyuncuları bunları birbirleriyle de paylaşmayı çok seviyor. Hal böyle olunca, daha rahat ekran görüntüleri alabilmek adına ihtiyaç duyabilecekleri Camera Grid adındaki araç da devreye giriyor. Ölçüleri ve görsel kompozisyonunu iyi ayarlayabilmek adına ekranınıza bir ızgara ekleyen bu mod sayesinde ekran görüntülerinizi alırken bir rehbere sahip olacaksınız.


Extra Landscaping Tools

Cities Skylines modları: Extra Landscaping Tools
Extra Landscaping Tools

Adından da anlaşılabileceği üzere bu mod sayesinde araziyi ve zemini çok daha kolay ve ayrıntılı şekilde özelleştirebileceksiniz. Zemine yükseklik verme, çıkıntılar ekleme, düzleştirme ya da yumuşatma gibi seçenekleri özel fırçalarla yapmanıza olanak sağlayan Extra Landscaping Tools sayesinde yıldız şeklinde bir dağ ya da kalp şeklinde bir göl yapabileceksiniz. Özgürlüğün tadını çıkarın!

Realistic Population Revisited

Cities Skylines modları: Realistic Population Revisited
Realistic Population Revisited

Binaların popülasyonları ve yerleşimler konusunda oyunun vanilla sürümü pek tatmin edici olmasa da Cities Skylines modları arasında bu konuya parmak basan bir mod da bulunuyor. Yer yer küçük binalara onlarca insanın tıkışması ve gökdelenlerin boş hissettirmesi gibi sorunlar yaşıyorsanız, bu mod sayesinde popülasyonun dağılımı da dengelenecek. Teknik anlamda gerçekçiliği artırmasıyla oyunculara tavsiye edebileceğimiz modlar arasında yerini alıyor.


Building Themes

Cities Skylines modları: Building Themes
Building Themes

Şehrinizin tepeden bakıldığında farklı bölgelerinin farklı temalara sahip olduğunu görmeyi ister miydiniz? Building Themes sayesinde belirlediğiniz bölgelere sahip olmasını istediğiniz temayı ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede şehriniz tepeden bakıldığında her bölgesinde farklı renk paletlerinin hakim olduğu görülebiliyor. Görsel açıdan fazlasıyla tatmin edici olan bu mod sayesinde oyun deneyiminiz de daha keyifli hale geliyor.


Clouds & Fog Toggler

Cities Skylines modları: Clouds & Fog Toggler
Clouds & Fog Toggler

Bazen en kritik ihtiyaçlar, en kolay şekilde çözülebilecek olanlardır. Cities Skylines modları arasında da hem çok basit hem de çok işlevsel bir mod bulunuyor. Clouds & Fog Toggler sayesinde kamerayı iyice geriye çekseniz bile şehrinizin üzerini bulutlar ya da bir sis kaplamıyor.


Precision Engineering

Precision Engineering
Precision Engineering

Oyunda kara ya da demir yollarını, güç hattını veya su borularını döşeme sırasında sorun yaşıyorsanız ihtiyacınız olan mod Precision Engineering’den başkası değildir. Bu mod sayesinde yol ya da birbirine bağlı hatları yerleştirirken açılardan kenar yakalama, rehber çizgiler gibi işinizi kolaylaştıracak birçok araca sahip olacaksınız. Bu sayede istenmeyen yollar yapmaktansa kalemle çizer gibi şehrinizin yollarını inşa edebileceksiniz.


Prop Line Tool

Prop Line Tool
Prop Line Tool

Ağaçlar gibi oyunda “prop” olarak geçen birçok nesneyi tıpkı yolları inşa ettiğiniz gibi çizerek eklemenize olanak sağlıyor. Bu sayede tek tek ekleyerek zaman kaybetmek yerine hem estetiğe daha uygun hem de daha kolay şekilde şehrinizi dekore edebiliyorsunuz. Prop Line Tool öyle zannediyoruz ki bu zamana kadar oyuncular arasında en sevilen Cities Skylines modları arasında da yer alıyor.


All 25 Areas Purchasable

All 25 Areas Purchasable
All 25 Areas Purchasable

Oyunda ilerleyişinize bağlı olarak toplamdaki 25 ızgara bölümünün 9 tanesini alabiliyorsunuz. Ancak bu mod sayesinde tamamını alarak şehrinizi çok daha büyük alanlara yaymanıza olanak tanınıyor. Haliyle bu da oyun sürenizi ve sisteminiz güçlüyse elde edeceğiniz görselliği de artırıyor. Kısıtlamalar nedeniyle hayalinizdeki şehri büyütmenin çilesi burada sona eriyor.


Sonuç

Sizlere önerebileceğiniz en iyi Cities Skylines modları bu şekildeydi. Umuyoruz ki oyun deneyiminiz için faydalı olur ve oynarken bizi de sık sık hatırlarsınız. Herkese şimdiden keyifli oyunlar dileriz. Bu ve bunun gibi onlarca faydalı içerikten haberdar olmak için bizi takip etmeyi ve görüşlerinizi de yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Cities: Skylines II sistem gereksinimleri

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: