Cities: Skylines II Düğümü Çözülemiyor: Konsol Sürümü Ertelendi

Paylaş

Cities: Skylines II düğümü bir türlü çözülemiyor ve oyunun konsol sürümü, yeniden ertelendi. Paradox’un yayınladığı ve Colossal Order tarafından geliştirilen oyun, önce PC’ye çıkmıştı ve yakın zamanda konsollara da gelmesi planlanıyordu. Ancak PC’de geçirdiği çetin çıkış sürecinin ardından, oyun için tekrar bir erteleme duyurusu paylaşıldı. Paradox Interactive’in web sitesinde yayınlanan duyuru ile oyunun konsol sürümünün ekim ayında çıkamayacağı paylaşıldı.

Cities: Skylines II arapsaçına dönmüş durumda

Önce PC sürümü yayınlanan ve bilgisayar oyuncuları tarafından olumsuz tepkilerle karşılaşan şehir kurma oyunu, normalde ekim ayında konsollara da gelecekti. Ancak geliştirme sürecinde aşılamayan bazı durumlar, ilerlemeyi yavaşlatan etkenler ve birçok farklı sebepten ötürü bunun mümkün olmayacağı paylaşıldı. PC tarafında hala güncellemelerle dengelemeler yapılıp iyileştirmeler üzerine çalışılsa da oyunun konsollara hazır olmadığı paylaşıldı.

Cities: Skylines II'nin geliştirme sürecindeki düğüm çözülemedi ve konsol sürümü, belirsiz bir tarihe ertelendi.
Cities: Skylines II Düğümü Çözülemiyor: Konsol Sürümü Ertelendi

Paradox Interactive’in resmî forumları üzerinden yapılan paylaşım ile şirket şu açıklamayı yaptı:


Sevgili Konsol Oyuncuları,

Konsol sürüm takvimi hakkında sizi bilgilendirmek istedik. Ne yazık ki konsol sürümü için belirlediğimiz kararlılık ve performans hedeflerine henüz ulaşamadık. Bir Sürüm Adayı (Release Candidate) olmadan, Ekim ayındaki sürüm penceresini karşılayamıyoruz.

Yavaş ama istikrarlı bir ilerleme kaydediyor olsak da oyunu sunmak istediğimiz oyuncu deneyimine zarar verecek şekilde etkileyen hala çözülmemiş sorunlar var. Ağustos ayında kapsamlı bir incelemeden geçecek olan yeni bir RC almayı bekliyoruz. Bu değerlendirme, teslim sürecine başlayıp başlayamayacağımızı ve sağlam bir çıkış tarihi verip veremeyeceğimizi veya daha fazla sorunun ele alınması gerekip gerekmediğini belirleyecektir.

Bunun hayal kırıklığı yarattığının farkındayız ve bizim de umduğumuz bu değildi. Ancak, güncellemeler her zaman istediğimiz gibi olmasa bile, bu geliştirme süreci boyunca sizi bilgilendirmeye kararlıyız.

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.


Yapılan açıklamalarda bahsi geçen, oyun deneyimini zedeleyen hatalar PC’deki sürümde yerini korumaya devam ediyor. Cities: Skylines II, PC’de Steam üzerinde 26.99$ fiyat etiketiyle satılıyor.

Yakın zamanda gelen Economy 2.0 güncellemesi ile oyunun ekonomik dinamiklerinde düzenlemeler yapılmış olsa da oyuncular hala son durumdan memnun değil. Haliyle, oyunun bu halde konsollara çıkması da mümkün görünmüyor. Cities: Skylines II için yeni bir konsol sürümü tarih paylaşılmadı. Gelişmeleri takip edip en hızlı şekilde sizlere aktarmaya gayret edeceğiz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: