Yeni Witcher Oyunlarından “Project Sirius” Rafa Kalkmış Olabilir

Paylaş

Öyle görünüyor ki yeni Witcher oyunlarından biri olan “Project Sirius” daha geliştirme sürecine girmeden rafa kalkmış. Dün yatırımcılara yaptıkları bir düzenleme duyurusunda şirket, yapılan harcamalarla ilgili detaylardan bahsetti.

CD Projekt, Project Sirius’u rafa kaldırmış olabilir

Şirket yatırımcılarla paylaştığı duyuruda 2022’de harcamalarının 33,4 milyon PLN (7,6 milyon dolar) olduğunu ve henüz 2023’ün ilk iki ayında ise 9,5 milyon PLN (2,2 milyon dolar) bandına ulaştığını bildirdi. Aynı zamanda bu meblağların şirketin mali sonuçlarına yük olacağını söyledi.

Bunun bir sonucu olarak Project Sirius’un orijinal konseptinin ve ticari potansiyelinin değerlendirilmesinin ardından, proje için yeni bir formül düşünüldüğü belirtildi. Yani öyle görünüyor ki stüdyo henüz oyun üzerinde çalışmaya başlamadan, projeyi yeniden destenin arasına sıkıştırmış durumda.

Project Sirius rafa kalkmış olabilir.
Görsel: Witcher 3

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl Ekim ayında CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin bir genişleme paketini ve aynı zamanda yeni bir Witcher oyunları üçlemesini duyurmuştu. Bunlardan birisi olan Project Sirius da o duyuruda “mevcut Witcher hayranları ve yeni oyuncular için unutulmaz bir hikaye” olarak tanımlanmıştı.

CD Projekt CEO’su Adam Kicinski, “Oyun The Witcher evreninde geçecek ancak çok daha geniş bir kitleyi hedeflemesi bakımından geçmiş oyunlardan farklı olacak. Sirius hem tek oyunculu hem de çok oyunculu oynanış sağlayacak” demişti. Şimdi öyle görünüyor ki şirket projeyi yeniden “bunu bir düşünelim” tarafına almışlar.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: