KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Capcom Dijital Müzesinde Retro Oyunlar Ve Daha Birçok İçerik Sizleri Bekliyor

Paylaş

Capcom, kuruluşunun 40. yılına özel çok farklı bir içerikle karşımıza çıktı. Capcom Town ismini verdiği bir web sitesi içerisinde retro oyunlar, sergiler ve birçok içerik yer alıyor.

Capcom dijital müzesi kapılarını açtı: Capcom Town İçerisinde Neler Var?

“Dijital turizm mekanı” olarak tanımlanan Capcom Town, şirketin kuruluşunun 40. yılına özel olarak tasarlanmış durumda. Bundan böyle sürekli olarak güncellenecek ve yeni içerikler ile oyuncuların karşısına çıkmayı planlıyor. İçeriğinde birçok farklı bölüm barındıran Capcom dijital müze, özellikle retro oyunlara hasta olan kişilerin ilgisini cezbetmeyi başarıyor.

Site içerisinde retro oyunlar, müze, Capcom temalı Twitter simgelerini indirmek için “Merch Factory” ve şirket hakkında tarihi detaylara yönelik açıklamalar yapan birkaç farklı bölüm yer alıyor. Aynı zamanda Capcom’un CEO’su ve COO’sunun bulunduğu, açıklamalar yaptığı ve bazı bilgiler paylaştığı önemli alanlar mevcut.

Capcom dijital müze
Capcom dijital müze kapılarını açtı

Müze bölümü belki retro oyunlar kısmından sonra en çok dikkat çeken bölümlerden birisi olabilir. İçerisinde Resident Evil serisi, Monster Hunter, Street Fighter serisi, Mega Man, Devil May Cry ve Ghosts ‘n Goblins’in bulunduğu 500’den fazla arka plan, konsept görseller, tasarımlar, çizimler, müzikler ve videolar barındırıyor. Bu içeriklerin tamamını gezebilir ve farklı şeyler öğrenebilirsiniz.

Retro oyunlar bölümü ise şüphesiz en çok ziyaretçinin ağırlandığı kısım oluyor. İçerisinde belirli retro NES oyunlarını oynama şansınız var. Bu oyunları dilerseniz klavye ile, dilerseniz bir kontrolcü takarak deneyimleyebiliyorsunuz. Retro oyunlar bölümünde şimdilik yer alan yapımlar şöyle;

  • Final Fight (SNES)
  • Mega Man (NES)
  • Mega Man 2 (NES)
  • Mega Man X (SNES)
  • Street Fighter II (SNES)

Bu oyunlar ve yukarıda bahsettiğim içerikler sürekli güncellenecek ve oyuncular için harika bir dijital platform alanı oluşturacak. Yukarıda yer alan her oyun batı tarafında çıkan NES/SNES veya Famicom versiyonlarında oynanabilir olacak.

Hazır müze demişken, bizim de bir müze açma gayretinde olduğumuzu biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız. Atarita ailesi olarak sizlere harika bir ortam oluşturmak adına kolları sıvamış bulunuyoruz. “Türk Oyun Müzesi” olarak adlandırdığımız bu dijital müze içerisinde daha önce hiç rastlamadığınız özel içeriklere, röportajlara, altın değerinde bilgilere ve rehberlere ulaşabileceksiniz. Türk oyun geliştiricilerini ön plana taşımayı hedeflediğimiz bu proje halen daha yapım aşamasında. En kısa sürede sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: