Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Activision Ses Getirebilecek Bir Call of Duty Zombie Oyununu İptal Etmiş

Paylaş

Bazen geçmişe giden, bazen ise geleceğe giden ve seriyi neredeyse her türlü hikayeye sokan Call of Duty markası, diğer yandan “Zombies” modu ile de kendinden söz ettiriyor. En çok oynanan içeriklerden birisi olan bu Zombies modları, bir dönem başlı başına bir oyuna dönüşecekmiş..

Call of Duty evreninde zombi istilası mı?

Call of Duty: World at War ile hayatımıza giren bu Zombie modu, serideki en çok beğenilen ve oynanan içeriklerin başında geliyor. İşte bu yüzden, bir dönem zombi içeriğini alıp başlı başına bir oyuna çevirmek istemişler.

LinkedIn üzerinde eski bir Raven Software çalışanının yer aldığı projelerin akıbeti gözler önüne serildi. Geçtiğimiz günlerde X platformunda en büyük Call of Duty haberlerini yapan sayfalardan birisi olan CharlieIntel tarafından paylaşılan görsellere göre, 2011 ile 2012 yılları arasında “live service” bir Call of Duty: Zombies projesi geliştiriliyormuş. O yıllarda pek görmediğimiz canlı servis projesi oyunlarının mimarı olabilecek potansiyelde bir yapım olacağı öngörülüyormuş.

Ancak zombi modlarının içerik hakları Treyarch Studios’un elinde olduğu için Activision, bu projenin rafa kaldırılmasını istemiş. Daha doğrusu iptal kararının arkasında Treyarch Studios’un ısrarları olduğuna inanılıyor ancak kesin bir bilgi mevcut değil. Aynı zamanda serinin çıkan her oyununa daha sonradan eklenen ve hatta DLC içeriği olarak satıldığı için ek gelir getiren bu yapımın, zombi oyun modlarının sonu olabileceği için pek sıcak bakılmamış olabilir. Şayet geliştirilmesini izin verilmiş olsa muhtemelen günümüzdeki Warzone yapımları gibi uzun ömürlü olabilecek bir potansiyele sahip olabilirmiş.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: