Warzone Mobile Oyuncuları Toplanın! Desteklenmeyen GPU Hatası Nasıl Çözülür Anlattık!

Paylaş

Call of Duty Warzone Mobile Unsupported GPU hatası şu an epey bir oyuncunun canını sıkmakta. Peki nedir bu CoD Warzone Mobile hatası, nasıl çözülür? Gelin hep birlikte “Unsupported GPU” hatasını çözelim.

Call of Duty Warzone Mobile Unsupported GPU Hatası Nedir?

Bir hatayı çözmek için öncelikle anlamlandırmamız gerekiyor. Call of Duty Warzone Mobile Unsupported GPU hatası da aslında desteklenmeyen ekran kartı anlamına geliyor. Oyunun desteklemediği yani eski nesil bir cep telefonuna sahipseniz bu hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz.

Oyunun sistem gereksinimlerini daha önceden yazmıştık. Call of Duty Warzone Sistem Gereksinimleri içeriğimize giderek oyunun Android ve iOS cihazlardaki donanımsal gereksinimlerini görebilirsiniz.

CoD Warzone Mobile Unsupported GPU Hatası Çözümü
Eski nesil bir cep telefonuna sahipseniz Warzone Mobile Unsupported GPU hatası alıyor olabilirsiniz.

Güncel bir cihazla bu sorunu yaşıyorsanız bu muhtemelen oyunla alakalı bir hatadır ancak sistem gereksinimlerini karşılamayan bir cihaza sahipseniz en etkili çözüm daha yeni nesil bir cep telefonuna sahip olmak.

Sorunun oyundan kaynaklandığını düşünüyorsanız merak etmeyin, kısa süre içerisinde oyuna güncelleme gelir ve bu hata giderilir. Bu tür haberleri anında öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilir ve Twitter (Yeni adıyla X), Instagram, TikTok gibi sosyal medya platformlarından bizleri takip edebilirsiniz. Her neyse, lafı daha fazla uzatmadan hata çözümüne geri dönelim.

CoD Warzone Mobile Unsupported GPU Hatası Nasıl Çözülür?

Bu başlık altında sizler için Warzone Mobile’ın Unsupported GPU hatasına çözüm arayacağız ancak içeriğimizin başında da dediğimiz gibi eğer eski nesil bir telefona sahipseniz en kalıcı ve etkili çözüm daha iyi bir cep telefonu edinmek.

Call of Duty Warzone Mobile Desteklenmeyen GPU Hatası
Bu hatayı çözmek için cihazınızın güncel olması gerekiyor. Lütfen cihaz güncelleştirmelerinizi denetleyin.

Yeni bir telefona sahip olmanıza rağmen hala bu Warzone Mobile hatası canınızı sıkıyorsa sizler için sunduğumuz hata çözümlerini sırasıyla uygulamalı ve hatanın çözülüp çözülmediğine bakmalısınız.

Çözüm 1: Yazılım Güncelleştirmeleri Yapın

Oyunlar, cihazların yazılım sürümlerine uygun şekilde kodlanırlar ve her daim yeni güncellemelerle uyumlu çalışırlar. Elbette hatalar çıkabilir ancak kısa süre içerisinde giderilir. Bu sebeple cep telefonlarınızın yazılım güncellemelerini mutlaka yapın. Eski bir sürüm kullanıyorsanız karşılaştığınız hatanın sebebi bu olabilir.

Çözüm 2: Cihazı Yeniden Başlatın

Güncelleme sırasında veya sonrasında cep telefonların yeniden başlatılması önerilir. Nitekim bazı önemli yazılım güncelleştirmelerinde telefon kendi kendine kapanıp açılabiliyor. Eğer oyuna giriş yapamıyorsanız cihazınızı kapatıp açmayı deneyin. Bu çözüm yöntemi de çalışmadıysa diğer çözüm yöntemlerini deneyin.

Çözüm 3: Cihazın Geliştirici Ayarlarına Girin (Sadece Android)

Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek, doğru kullanılmadığı takdirde çeşitli ciddi sorunlara sebep olabilir. Bu aşamayı dilerseniz atlayabilirsiniz.

COD Warzone Mobile Unsupported GPU Hatası Nasıl Çözülür
Unsupported GPU hatasını çözmek için aşağıdaki adımları uygulayın!
  • Cihazınızın ayarlar penceresine tıklayın ve tüm ayarları listeleyin.
  • Ardından “Cihaz Hakkında” kategorisine tıklayın. (Bazı telefonlarda farklı isimlerde olabilir.)
  • Bu sayfanın altında yer alan “Ürün Numarası” ya da “Build Number” seçeneğine 7 kez tıklayın. (Bu seçeneğe tıkladığınızda herhangi bir seçeneğe gitmeyeceksiniz. Yedi kez tıklamanın ardından “Artık Geliştiricisiniz!” mesajı alacaksınız.”
  • Cihaz ayarlarına geri dönün ve yeni ve gizli bir seçenek olan “Geliştirici Seçenekleri” ya da “Developer Options” seçeneğine tıklayın.
  • Bu sayfada “GPU Rendering” adında bir ekran kartı ayarı bulmalısınız.
  • Bu ayarı “Düşük Çözünürlüğe Zorla” ya da “Force Low Resolutions” olarak ayarlayın.

Sadece Android işletim sistemli cihazlarda yapılabilen bu ayar eski nesil cep telefonlarında çözünürlüğü düşürerek (görüntüyü pikselleştirerek) performans artırmasına sebep oluyor. Bu aşamaları tekrar uygulayarak yaptığınız değişikliği önceki haline getirebilirsiniz.

Telefonum Call of Duty Warzone Mobile Desteklemiyorsa Ne Yapmalıyım?

Ne yazık ki cihaz değiştirmekten ya da oyunun optimize edilmesini beklemekten başka çareniz yok. Gelen güncelleştirmeleri takip ederek ve oyunun Play Store – App Store gibi sayfalarına bakarak cihazınıza indirip indiremeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir cihaz güncellemesi geldiği taktirde sosyal medyadan duyuracağız. Sitemizde yer alan sosyal medya logolarına tıklayarak Atarita’nın resmi sosyal medya hesaplarına gidebilir ve bizleri takip edebilirsiniz.

Böylelikle Call of Duty Warzone Mobile Unsupported GPU hatasının çözümlerinin sonuna geldik. Bu oyun hatasını çözmenin farklı bir yolunu bulduysanız yorumlar kısmından diğer oyuncularla paylaşarak yardımcı olabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz!

Berke Meriç
Berke Meriç
Oyun oynarım, içerik üretirim ve döngü başa döner. Çocukluğumda tanıştığım video oyunları hakkında içerikler üretiyor ve hala çocukluğumdaki gibi oyunlar oynuyorum!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: