Call of Duty, Rusya-Wagner İç Savaşını 2007 Yılında Tahmin Etmişti

Paylaş

Geçtiğimiz günlerde patlak veren Rusya-Wagner çatışması gündemde büyük etki yarattı. Silahlı bir örgütlenme olan Wagner Rus ordusu ile çatışmaya başladı ve akıllara direkt o oyun geldi! Sosyal medyada oyuncular Call of Duty 4: Modern Warfare oyununda bu konunun daha önce işlendiğini ve dolayısıyla oyunun senaryosunun bugünleri tahmin ettiğini paylaşmaya başladı. Şu anda sosyal medyada bu tür paylaşımlar dikkat çekiyor.

Call of Duty 4: Modern Warfare, Rusya-Wagner çatışmalarını öngörmüş!

Köklü oyun serilerinden birisi olan Call of Duty’nin 2007 yılında piyasaya sürülen oyunu Modern Warfare’de bir ara sahnede açıkça Rusya’da bir silahlı örgütün orduya karşı ayaklandığı söylenmişti. Geçtiğimiz günlerde Rusya’da silahlı bir örgüt olan Wagner’in hükümete ve orduya karşı saldırıya geçmesinin aklından akıllara direkt bu ara sahne geldi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar aynı zamanda büyük dikkat çekti.

Call of Duty serisinin öne çıkan özelliklerinden birisi ise senaryosunda bazı siyasi olaylara cesur olarak yaklaşabilmesi. Şu sıralar ise oyuncuların gündeminde olmasının en güçlü sebeplerinden birisi bu olabilir. Sevilen köklü oyun serisi Activision tarafından geliştirilip yayınlanıyor ve şu anda çıkan son oyunu Warzone 2.0 olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıl da Modern Warfare II’nin yeniden yapılmış bir versiyonu piyasaya sürülmüştü.

Call of Duty 4: Modern Warfare'in Rusya-Wagner savaşını öngördüğü tespit edildi.
Call of Duty 4: Modern Warfare kutu resmi.

Hazır sırası gelmişken size ilginç bir bilgi de verelim. Call of Duty 4: Modern Warfare’in kutu resminde silah ile koşan asker, vaktiyle Infinity Ward’da çalışan Mark Rubin’den başkası değil. Rubin, şu anda Ubisoft San Francisco’da XDefiant adlı oyunun yapımcılığını üstleniyor. Oyun ile ilgili detayları da hemen buradan okuyabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: