Call of Duty Game Pass Yolcusu, Tüm Xbox 1. Parti Oyunları İlk Günden Game Pass’e Gelmeye Devam Edecek

Görünüşe göre Xbox Call of Duty'i Game Pass'e getirmek için adımlar atmaya başlamış.

Paylaş

Call of Duty Modern Warfare 3’ün kötü çıkışının ardından Call of Duty serisinin Xbox Game Pass’e eklenip eklenmeyeceği merak konusu olmuştu. Xbox’ın üst düzey yöneticilerinden olan Sarah Bond Bloomberg’den Dina Bass’a röportaj verdi ve merak edilenleri cevapladı. Röportajında şu anda diğer birinci parti Xbox oyunlarının ve yeni çıkacak Call of Duty oyunlarının da ilk günden Xbox Game Pass platformuna ekleneceğinin müjdesini verdi. Bunların yanı sıra Bond, Hi-Fi Rush geliştirici stüdyosu Tango Gameworks’ün kapatılmasının ardındaki nedenlerden, yakında mobil platformlar için çıkacak olan Microsoft Store benzeri mobil mağazadan da bahsetti.

Bond tartışmaları sonlandırdı: Call of Duty Game Pass’e gelecek

Geçtiğimiz haftalarda yoğun bir şekilde “Call of Duty Game Pass’e gelecek mi, gelmeyecek mi?” tartışmaları dönmeye başlamıştı. The Verge, şirket içinden edindiği bilgilere göre Xbox’ın Call of Duty oyunlarının Game Pass’e eklenmesinin finansal olarak şirketi nasıl etkileyeceği yönünde tartışmalara sebep olduğunun bilgisini vermişti. Ancak Sarah Bond yaptığı röportajda iddiaları ortadan kaldırdı. Aynı zamana Temmuz ayı içerisinde Xbox’ın mobil oyun mağazası kuracağını açıklayan Bond, mağazada Candy Crush başta olmak üzere 3. parti mobil oyunlara da yer vereceklerini söyledi.

Bloomberg’in YouTube kanalında canlı olarak yayınlanan röportajın devamında Bond ve Bass Xbox Game Pass konusunda şunları konuştu:

Sarah: “Son olarak Game Pass’e değinecek olursak. Kemik oyuncularımızın Game Pass’i sevdiğini biliyoruz, Game Pass’e sahip olduğunuz zaman bir dünya oyun kütüphanesine ve daha da önemlisi birinci parti oyunlarımıza ilk günden erişebiliyorsunuz. Bu oyunların kalitesi ve kütüphanenin genişliği zaman içinde artıyor. Bu yılın ilerleyen zamanlarında Game Pass’e büyük oyunların eklendiğini de göreceksiniz.”

Dina: “Eklenecek oyunlar Activision’ın kütüphanesinden mi yoksa?”

Sarah: “Kesinlikle harika şeyler göreceksiniz. Game Pass’i bütün Xbox oyuncuları için özel bir yerde tutmak bizim için çok önemli.” diyerek röportajı bitirdi.

Sarah Bond’un açıklamalarına bakacak olursak büyük ihtimal Call of Duty Game Pass’e geliyor. Treyarch tarafından geliştirilmekte olan yeni Call of Duty Black Ops oyunun ilk günden Game Pass’e gelip gelmeyeceğini zamanla göreceğiz. Görünüşe göre Xbox, Game Pass’in Call Of Duty satışlarını düşürüp düşürmeyeceği konusunda epey endişeli. Ama bu da bir gerçek ki Call of Duty Game Pass kütüphanesine eklenirse Xbox’ın oyuncu sayısı epey artacak.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: