Bu Windows Sürümlerini Kullanıyorsanız Dikkat: Steam Desteğini Kesiyor!

Paylaş

En ünlü dijital oyun platformlarından birisi olan Steam, artık bazı Windows sürümlerinde çalışmayacağını açıkladı. Bu durum, eğer eski bir bilgisayar kullanıyorsanız sizi etkileyebilir.

Bu Windows sürümlere dikkat!

Steam, artık büyüyen ve gelişen bir topluluk haline geldi. Neredeyse her ay ortaya çıkan yeni bir güncelleme ile eski sistemleri yormaya başladı. Özellikle Windows 10 öncesi tüm sürümlerde belirli takılmalar, ağırlıklar ve yavaşlamalar gibi problemler görülüyordu. İşte Valve, yaptığı yeni bir açıklamaya göre bazı sürümlerin desteğini kesmek zorunda kalıyor.

Steam destek sayfası üzerinden yapılan açıklamaya göre Windows 7 ve 8 sürümlerin desteği tamamen kesilecek. Açıklamada şu cümlelere yer veriliyor; “1 Ocak 2024‘ten itibaren Steam, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerini desteklemeyi resmi olarak durduracaktır. Bu tarihten sonra, Steam İstemcisi artık Windows’un bu sürümlerinde çalışmayacaktır. Steam’i ve Steam aracılığıyla satın alınan tüm oyunları veya diğer ürünleri çalıştırmaya devam etmek için kullanıcıların Windows’un daha yeni bir sürümüne güncellemeleri gerekecektir.”

Windows

Devamında ise şu cümlelere yer veriliyor; “Steam’deki en yeni özellikler, artık Windows’un eski sürümlerinde çalışmayan Google Chrome‘un yerleşik bir sürümüne dayanmaktadır. Ek olarak, Steam’in gelecekteki sürümleri, yalnızca Windows 10 ve sonraki sürümlerde bulunan Windows özellik ve güvenlik güncellemelerini gerektirecektir.” deniliyor. Yani bu demek oluyor ki, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren Steam Windows 7 ve 8 sürümlerine desteğini tamamen sonlandırıyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: