Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Söylenti: Bu İş İlanları Yeni Bir Battlefield Yapımının Yolda Olduğuna İşaret Olabilir

Paylaş

19 Kasım 2021’de çıkan Battlefield 2042’den istediği geri dönüşü alamayan Electronic Arts, kolları yeni bir Battlefield oyunu için sıvamış gibi görünüyor. İddialara göre açılan bir iş ilanı bunun en büyük kanıtı olabilir.

Yeni bir Battlefield? Nasıl olur acaba?

2021 yılında Battlefield 2042‘yi piyasaya süren Electronic Arts, oyunculardan istenen geri dönüşleri pek alamamıştı. Yine de azımsanamayacak bir oyuncu kitlesi bulunan bu BF oyunu, yeri geldiğinde Steam’in en çok satanlar listesine girmeyi de başarmıştı. Ancak bugün konumuz, verilen iş ilanlarındaki bazı detaylar. Bu detaylar seriye yeni bir oyununun yolda olduğuna işaret ediyor olabilir.

Yeni bir Battlefield? Nasıl olur acaba?
Yeni bir Battlefield? Nasıl olur acaba?

EA DICE ve Ripple Effect çalışanlarının verdiği yeni iş ilanlarına göre daha gerçekçi bir yıkılabilir çevre tasarımı oluşturulmaya çalışılıyor. Serinin daha önceki oyunlarına bakacak olursak yıkılabilir çevre ve kaotik ortam, özellikle çevrimiçi tarafta oyuncuları memnun eden özelliklerden birisiydi. Ancak 2042’de bu özelliğin çok az yer alması haliyle oyuncuların tepkisini toplamıştı. İşte bu sebeple, serinin bir sonraki oyunu için kollar sıvanmış ve bir 3D artist aranıyor diyebiliriz.

Bana iş ilanını söyle sana hangi oyunu yaptığını söyleyeyim

Ripple Effect, Los Angeles merkezli bir oyun stüdyosu ve tabiri caizse DICE LA’ın destek ekibi olarak görülüyor. Ayrıca kendileri BF 2042’deki bazı haritaların tasarlanmasında büyük bir rol oynamıştı. Açtıkları iş ilanına bakacak olursak kendileri ‘yıkılabilir çevre‘ konusunda uzman bir 3D artist arıyor;

Battlefield 2042'den istediği geri dönüşü alamayan Electronic Arts, kolları yeni bir Battlefield oyunu için sıvamış gibi görünüyor.

“Sektördeki en gerçekçi ve heyecan verici yıkım efektlerini yaratmamıza yardımcı olacak kıdemli 3D sanatçısı arıyoruz.”

Tabii iş ilanları burada sınırlı kalmıyor. Sadece yıkılabilir çevre değil, özellikle hiper gerçekçi görüntüler oluşturabilmek adına deneyimli bir VFX geliştiricisi de aranıyor. Electronic Arts’ın son zamanlarda oyunlarında kullandığı ‘fotogrametri’ gibi özellikler ise tam Battlefield havasını yansıtan donanımlara sahip.

Şimdilik haberler bu kadar olsa bile, zaten yeni bir Battlefield oyununun üzerinde çalışıldığını az çok biliyorduk. Ancak bu yapımın, seriyi özüne döndürecek kriterlerden birisine sahip olması bizi biraz heyecanlandırdı desek yeridir. Tabii bu iş ilanlarının başka bir oyuna veya farklı bir ek pakete ait olma ihtimali de bulunuyor ancak daha önce bir ek paket için bu tarz iş ilanları verilmediğini göz önüne alırsak, sanırız sıradaki Battlefield oyunu çok kaotik geçecek diyebiliriz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

1 Yorum

guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ataritalı
Ataritalı
15 Ocak 2024 17:26

Bf4 den sonra çıkan serisi çöp

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: