Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Borderlands 4 Resmi Olarak Doğrulandı: Aktif Olarak Geliştiriliyor

Paylaş

Geçtiğimiz saatlerde hiç beklenmedik bir haberle birlikte Borderlands 4‘ün resmi olarak geliştirildiğini öğrendik. Ayrıca geliştirici Gearbox Software’in yaklaşık 460 milyon dolar karşılığında Take-Two bünyesine geçtiğini öğrendik.

Borderlands 4 aktif olarak geliştiriliyor

Borderlands 4 üzerinde çalıştığını tahmin ettiğimiz Gearbox Software’in bugün resmi hesaplarından yapılan bir paylaşımla Take-Two/2K tarafından satın alındığını öğrendik. 30 haziran tarihine kadar bitmesi planlanan satın alma işlemi sırasında açıklanan Borderlands 4 geliştirme süreci ise daha büyük bir sürpriz oldu. Daha önce söylentiler ve iddialar ile ortaya atılan serinin yeni oyunu artık resmi anlamda geliştiriliyor diyebiliriz.

Normal şartlarda Borderlands’in hakları Gearbox‘ın sahibi Embracer Group bünyesindeydi ancak yayıncılık tarafında Take-Two’nun uzun vadeli bir anlaşması bulunuyordu. Şimdi ise stüdyonun tamamı artık Take-Two bünyesine geçmiş durumda. Süreçle ilgili açıklamada bulunan stüdyonun CEO’su Randy Pitchford şu sözlere yer veriyor; “Take-Two Interactive ve 2K ile güçlerimizi birleştirmek Gearbox’ı bir sonraki seviyeye yükselmesinde yardımcı olacak. Birlikte çalıştığımız dönemde çıtayı yükselterek eğlence alanında muhteşem işler başardık. Şimdi ise tek vücut olarak başarabileceklerimiz konusunda inanılmaz heyecanlıyım.” dedi.

Satın alımın tamamlanmasına daha çok var ancak bu süreçte Borderlands 4’ün aktif olarak geliştirildiğini de öğrenme şansına eriştik. Take-Two yayıncılık şirketi 2K’nın başkanı David Ismailer, konuyla ilgili yaptığı açıklama içerisinde “Borderlands serisinin her yapımında Gearbox ile ortak çalışmayı çok sevdik ve serinin bir sonraki oyununu aktif olarak geliştiriyor olmaktan heyecan duyuyoruz. ifadelerine yer verdi. Yeni oyunun ne zaman çıkacağı bilinmez ancak aktif olarak geliştirilmesi artık onu bir süre sonra göreceğimiz anlamına geliyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: