Rogue-Like Sevenlere Müthiş Bir Önerimiz Var: Legend of Keepers!

Paylaş

Son dönemlerde Rogue-like oyunların çoğalmasıyla birlikte türe adeta yenilik getiren pek çok yapım oldu. Bunlardan birisi ise bu yazımızda konuk olarak alacağımız Legend of Keepers: Career of a Dungeon Manager oluyor.

Legend of Keepers nasıl bir oyun?

Goblinz Studio tarafından geliştirilen ve Goblinz Publishing tarafından 2021 yılında piyasaya sürülen Legend of Keepers: Career of a Dungeon Manager, oyunculara adeta “zindancıbaşı” rolü bahşediyor. Rogue-like türünün olmazsa olmaz mekaniklerini oyun içerisine yediren yapım, her oynanışın farklı olduğu ve adeta zindan şirketi yönetmemizi sağlayan bir yapıya sahip. Geliştirici ekibin deyimiyle “Zindancılık A.Ş.” ismiyle kurumsal bir kimliğe bürünüyorsunuz ve başlıyorsunuz maceraya!

Legend of Keepers nasıl bir oyun?
Legend of Keepers nasıl bir oyun?

Oyundaki temel amacımız ise, farklı çalışanları işe alarak bu kurumsal şirketin hazinelerini korumak. Yani oyun aslında Rogue-like temellerini barındırsa bile aynı zamanda Dungeon Crawler türüyle de pek içli dışlı olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirici ekibin ilham aldığı video oyunlarının arasında Darkest Dungeon, Slay the Spire, Dungeon Keeper, Chroma Squad ve Divinity gibi türe öncülük eden yapımlar bulunuyor.

Steam üzerinde 190,00 TL‘ye satın alınabilen Legend of Keepers: Career of a Dungeon Manager, halen daha güncel kalmaya devam eden bir oyun. Esinlendiği yapımlara da bakılacak olursa kesinlikle şans verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: