Bir Battle Royale Oyunu Daha Tarihin Tozlu Sayfalarına Gömülüyor

Paylaş

PUBG: Battlegrounds ile başlayan ve daha sonra Fortnite ile devam eden Battle Royale oyunu furyası şimdiye kadar birçok oyuna mezar olmuş durumda. Kısa süreli ömürleri boyunca az oyuncu sayısına ulaşmış bu yapımların arasına bir yenisi daha ekleniyor.

Battle Royale oyunu olan Super People 2 sunucuları kapanıyor

Kısa süreli bir yayın hayatına sahip olan Super People ismindeki Battle Royale oyunu, ilk çıktığı dönemlerde beklenenden daha büyük ses getirmeyi başarmıştı. Battle Royale oyun mantığına süper güçleri ekleyen ve oyunculara daha farklı bir mekanik sunmayı amaçlayan oyun, ilk başlarda güzel günler geçirmiş olsa bile artık resmen yaprak dökümü yaşıyor diyebiliriz. Sunucularda artan hile kullanımının yanı sıra aynı zamanda oyuncuların isteklerinin yerine getirilmemesi de geliştiricileri farklı bir çözüme ulaştırmış ve oyunu Super People 2 ismiyle tekrar piyasaya sürmelerini sağlamıştı.

Ancak bu durum da oyunu kurtaran bir çözüm olamadı. Geliştirici ekip Wonder People, her ne kadar bu isim değişikliğinin oyun içerisinde önemli değişiklikler olduğunun bir kanıtı olarak görülmesini istese bile oyuncular tarafından bu durum pek iyi karşılanmışa benzemiyor. Sürekli düşen anlık oyuncu sayısının yanı sıra, oyun içi hataların bir türlü düzelememesi ve oyuncu sayısında yaşanan düşüşten sonra sadece yapay zekaya karşı oynayabilme durumu da çöküş sürecini tanımlıyor adeta.

Battle Royale Oyunu
Super People 2

Peki sunucular ne zaman kapanacak?

Geliştirici ekibin yaptığı açıklamanın kısa bir özeti şu şekilde; “Merhaba süper askerler, Öncelikle Super People 2’yi destekleyen ve seven tüm süper askerlere teşekkür ederiz. Ne yazık ki büyük desteğinize ve sevginize rağmen, 21 Ağustos itibarıyla Super People 2’nin erken erişimini sonlandırmak zorunda kalacağız. Değişiklikler için çok fazla çaba sarf ettik, ancak kullanıcı sayısı azalmaya devam ediyor. Bu kararı verdiğimiz için içtenlikle özür dileriz.” sözlerine yer verildi.

Elbette Super People 2 geliştirici ekibin son oyunu olmayacaktır. Açıklamanın devamında “Daha iyileştirilmiş oyunlar ile tekrar görüşmek dileğiyle!” ibaresi zaten yer alıyor. Açıklamanın tamamına ulaşmak ve sunucuların kapanırken nasıl bir yol izleyeceğini görmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: