Battlefield 2042 Yeni Güncellemesi İle Karşımızda: İşte 5.2.0 Yama Notları

Paylaş

Çıktığı dönemde eleştirilen hedefi olan Battlefield 2042, yeni güncellemeler ile oyunu şahlandırmaya devam ediyor. Oyuna gelecek 5.2.0 yamasında neler var gelin birlikte bakalım;

Battlefield 2042: 5.2.0 güncelleme notları

5.2.0 yaması yakın bir zamanda indirmeye açılacak. İçerisinde harita yenilikleri, çeşitli denge değişimleri ve iyileştirmeler yer alacak. “Hourglass” haritasına yenileme yapılacak, aynı zamanda takım emirleri ve cephane sandıklarına da bazı iyileştirmeler yapılacak. Battlefield 2042, yeni güncelleme ile birlikte daha da zevk veren bir oyun haline dönecek gibi görünüyor.

“Hourglass” haritasında yapılacak en büyük değişiklik, boyutun biraz küçültülmesi yönünde olacak. DICE tarafından yapılan açıklamalara göre, oyuncuların savaşa daha fazla odaklanmasını sağlayacak bir yenilik yapılıyor. Harita boyutunun küçültülmesinin yanı sıra yapılan diğer değişiklikler şöyle tanımlanıyor;

 • A1 mevziisinde yer alan köy bölgesi artık güçlendirilmiş bir askeri üs olarak değişiyor. Ayrıca Breakthrough maçları için yeni başlangıç noktası olarak konumlanacak.
 • Al Wadha bölgesi tamamen elden geçti. Köprü artık yıkık ve savaşın yoğun olduğu bir bölge içerisinde krater oluşumu var. Ayrıca yeni bir yeraltı bölümü eklendi.
 • Arches’tan şehir merkezine doğru ilerlerken karşımıza çıkan köprü biraz elden geçmiş durumda. Köprünün altında tahrip olmuş araç kalabalığı bulunacak.
 • Şehir merkezine doğru ilerleyebildiğiniz alanlar artık ek koruma alanlarına sahip olacak.
 • Burj Al-Kahlej ve Burj Alsamaha semalarında oyuncular için yeni siper noktaları olacak.

Diğer güncelleme detayları

Oyuna eklenecek bir diğer özellik ise ” Takım emirleri” oluyor. Bu özellik, takım odaklı çatışmaları arttıracak ve daha taktiksel bir oynanış sunacak. Takım liderleri tarafından atanan görevleri gerçekleştiren oyuncular, ek deneyim puanı kazanma hakkına sahip olacak. Manga içerisindeki liderlerin değişimleri de düzenlenebilecek ve böylelikle oyunu daha iyi bilen veya daha mantıklı kararlar veren liderler seçilebilecek.

Battlefield 2042: 5.2.0 güncellemesi notları
Battlefield 2042: 5.2.0 güncellemesi notları

İyileştirme güncellemelerinden bazıları ise şöyle;

 • Müttefik askerlere ve araçlara yönelik yön oklarının, oyuncunun görüş alanında olsalar bile her zaman mevcut olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Yükleme ekranı sırasında oyuncu isimlerine ait olan bir sorun giderildi.
 • BC2 Zırhlı Nakliye araçlarının yanlış simgeye sahip olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Cephane Kasaları artık konuşlandırılmış diğer cephane kasaları arasında ortak bir tedarik bekleme süresine sahip olacak.
 • Cephane Kasaları artık 20 saniye yerine her 15 saniyede bir tedarik sağlayacak.
 • Cephane Kasaları artık hem birincil hem de ikincil silahlara fazladan şarjör verecek.

Güncelleme detaylarından daha fazlasını öğrenmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: