Lady Dimitrescu, Baldur’s Gate 3’e Geliyor: Orin The Red İle Tanışın!

Paylaş

Tam sürüm için çıkış tarihi yaklaşan ve son dönemlerde sosyal medyada garip şekilde gündeme gelen Baldur’s Gate 3 için yeni gelişmeler var. Larian Studios tarafından açıklanana göre Resident Evil Village’ın sevilen ana kötüsü Lady Dimitrescu’yu canlandıran aktör Maggie Robertson, Baldur’s Gate 3 oyununda da bir karaktere hayat verecek.

Lady Dimitrescu Baldur’s Gate 3’te de karşımıza çıkacak

Tabii ki Resident Evil Village’daki ismiyle değil fakat kendisini canlandıran aktör Maggie Robertson, Orin the Red adıyla Baldur’s Gate 3’te de yer alacak. Eurogamer’dan Robert Purchese oyunun lansman sürümünü oynama şansına sahip olmuş oyunculardan birisi ve karakterin oyun içerisindeki görünümünü şu şekilde açıklıyor:

Orin, oyunda mücadele ettiğiniz yüksek güçlerden biri için çalışıyor ve görsel olarak neredeyse tamamen beyaz gözleri, yanan kırmızı ve açık renkli kıyafeti ve üzerinde dumanlı desenlerin yer değiştirdiğini görebileceğiniz teniyle dikkat çekiyor – bu gerçekten hoş bir efekt. Acımasızdır ve şekil değiştirme güçlerini sizi hazırlıksız yakalamak ve korkunç kararlar vermeniz için kandırmak için kullanmaya çalışacaktır.”

Lady Dimitresu Baldur's Gate 3
Lady Dimitrescu’nun aktörü Baldur’s Gate 3’te de yer alacak.

Tahmin ettiğimiz üzere oynadığı sürümüne dair görseller şu anda ambargo altında olduğu için henüz bir görüntü paylaşılmamış. Ancak yukarıdaki tasvir de yine bizlere Dimitrescu’yu andıran görkemli bir kötü karakteri çağrıştırıyor. Anlatılanlara göre Orin de yine hafızalara kazınan bir ana kötü olarak karşımıza çıkacak.

Robertson ile birlikte Baldur’s Gate 3 oyunculara bir yıldız kadrosuyla çıkmaya hazırlanıyor. Oyunda JK Simmons da yer alacak. İsmen aşina olmasak da Spider-Man’deki haber editörü dersek hemen gözünüzün önünde canlanacaktır. Buna ek olarak Jason Isaacs da yine oyunun kadrosunda yer alıyor. Kendisi de Harry Potter filmlerinde Lucius Malfoy’u canlandırmıştı.

Larian Studios’a güven tam olduğundan oyun için de beklentiler hayli yüksek. Yıldızlardan oluşan kadrosu ve stüdyonun geçmişi, yeni izometrik RPG’nin yapısı konusunda şüpheye yer bırakmıyor.

Bildiğiniz üzere Baldur’s Gate 3’ün çıkış tarihi de geçtiğimiz haftalarda öne çekilmişti. Larian Studios’un bu stratejik hamlesi sonucunda oyun 3 Ağustos 2023’te erken erişimden çıkacak. Tam sürümde oyuncular sadece giriş kısmını deneyimleyebildikleri hikayenin tamamını oynayabilecekler. Merakla beklenen RPG oyunu için artık son düzlüğe girdiğimizi söyleyebiliriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: