Baldur’s Gate 3 Gecenin Bilmecesi Görevi Nasıl Yapılır?

Paylaş

Baldur’s Gate 3 Gecenin Bilmecesi görevi oyunculara zorlu dakikalar yaşatıyor diye düşündük ve hemen yardımınıza yetiştik. Oyunun hikâyesinde Gölgeyürek ile birlikte Kara Vekillerin yuvası olan Shar’ın tapınağında çeşitli bulmacalar yer alıyor. Gecenin Bilmecesi isimli son aşama ise belki de en zorlayıcılardan birisi. Biz de sizin için bu bölümü en kolay şekilde nasıl geçeceğinizi anlatıyoruz.

Baldur’s Gate 3 Gecenin Bilmecesi görevinde hangi kitap lazım?

Gecenin Bilmecesi görevinde Shar’ın bilmecesi “Geceşakıyan’ın şarkısını ne susturabilir?” sorusuyla karşımıza çıkıyor. Bilmeceyi soran taşın üzerine “Kaybın Öğretileri: Geceşakıyan” kitabını bırakmanız gerekecek. Çünkü onun şarkısını ancak kendisi susturabilir.

Baldur's Gate 3 Gecenin Bilmecesi görevi nasıl yapılır?
Söz konusu kitabı ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Kitabı elde etmek için bazı tuzakları aşmanız gerekecek. Sessiz Kütüphane bölgesine girdiğinizde etrafta kitap raflarının olduğunu göreceksiniz. Uyarmış olalım, onların hepsinde birer tuzak var ve dikkatli olmazsanız bedelini ödeyebilirsiniz.

Kütüphaneye girdiğinizde sağdan ikinci kitaplık -kendisi de tuzaklı- bulmacayı çözmeniz için anahtar niteliğinde olacak. Kitaplıktaki tuzağı eğer imha kitiniz varsa imha edebilir ya da vurarak etkisiz hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda tuzağı tetiklemenin de -çok geçerli olmasa da- bir seçenek olduğunu belirtelim.

İzlemeniz gereken adımlar

Adım adım yazmamız gerekirse bölümü şu şekilde geçiyorsunuz:

  1. Sessiz Kütüphane‘nin kapısından içeriye girin
  2. Sağdan ikinci kitaplığa yaklaşın fakat tuzağa düşmeyin
  3. Kaybın Öğretileri: Geceşakıyan ismindeki kitabı alın
  4. Kafesin içerisindeki mermer taşın üzerine bırakın

devamında kapı açılarak geçmenize ve yoldaşınızın hikayesinde ilerlemenize izin veriliyor.

Baldur’s Gate 3 Gecenin Bilmecesi görevinde “Geceşakıyan’ın şarkısını ne susturabilir?” sorusu size yöneltiliyor. Yerleştirmeniz gereken kitabın ismine baktığımızda da şarkıyı sadece kendisinin susturabileceğini görüyoruz. Kitabı oraya yerleştirdikten sonra kütüphanedeki kilitli kapı açılacak ve bölümde ilerleyebileceksiniz. Yanlış kitapları koymanız durumunda yerden siyah renkte dokunaçlar uzayacak ve hareket kabiliyetiniz kısıtlanacak. Hikayenin devamında da sizi çok önemli ve etkileyici seçimler bekliyor.

Baldur's Gate 3 gecenin bilmecesi

Gölgeyürek’in yoldaş hikayesiyle ve oyunun seyriyle doğrudan bağlantılı olan seçimleri yapmak için Gecenin Bilmecesi görevini atlatmanız gerekiyordu. Bundan sonra seçim, yalnızca size kalmış durumda.

Hikayenin devamını anlatarak size spoiler vermeyeceğiz. Eğer içeriğimiz faydalı olduysa yorumlar kısmında görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın. Baldur’s Gate 3 maceranızın geri kalanında keyifli oyunlar diliyoruz. Oyunun Türkçe yerelleştirmesini üstlenen ekiple yaptığımız röportajı okumayı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: