Assassin’s Creed Mirage Steam’e Gelmiyor: Ubisoft Böyle Söyledi

Paylaş

Ubisoft’un yeni çıkartacağı Assassin’s Creed Mirage Steam’e gelmeyecekmiş. Şirket, yaptığı açıklamayla platformun has hayranlarını üzmüş durumda.

Assassin’s Creed Mirage Steam’i es geçecek

Ha geldi, ha geliyor derken net olarak çıkış tarihini öğrendiğimiz Assassin’s Creed Mirage için üzücü bir durum yaşanıyor. Ubisoft’un uzun bir aradan sonra Valve ile anlaşması ile son dönem oyunlarını platform üzerine getirdiğini biliyoruz. Watch Dogs: Legion, Far Cry 6 ve Assassin’s Creed Valhalla gibi Steam yüzü göremeyen oyunları seneler sonra platform üzerinde kütüphaneye ekleme şansı bulmuştuk.

Assassin's Creed Mirage Steam'i es geçecek
Assassin’s Creed Mirage Steam’i es geçecek

Seriyi köklerine döndürecek olan ve Basim karakteriyle Bağdat semalarında eski tip bir hikayeye çıkacağımız Assassin’s Creed Mirage Steam platformuna gelmiyor. Platformu benim gibi özümseyen oyuncular için bu durum oldukça üzücü. Aslında “Kesin” olarak gelmiyor demek yanlış olabilir. Zira ileriki dönemlerde çok büyük bir ihtimalle Mirage’i popüler platform üzerinde görebiliriz gibi duruyor.

PC tarafında sadece Epic Games Store ve Ubisoft Store üzerinden satın alınabilen oyunun Steam’i neden es geçtiği ise henüz netliğe kavuşabilmiş değil. Ancak tahminlere göre Ubisoft’un izlediği bu politika tamamen mali kaygılar güdüyor. Epic Games Store ile olan anlaşma süresince oyunu sadece burada satışa çıkartacak olması, mali açıdan işleri yoluna koyabilecekmiş gibi görünüyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: