Assassin’s Creed Codename Red’de Şinobi Veya Samuray Olarak Oynayabileceğiz

Paylaş

Ubisoft’un sıradaki projeleri arasında yer alan Assassin’s Creed Codename Red hakkında yeni detaylar gelmeye başladı.

Assassin’s Creed Codename Red iki karaktere ev sahipliği yapıyor

Assassin’s Creed Mirage ile seriyi özüne döndürmeye kararlı olan Ubisoft, bir yandan da diğer Assassin’s Creed oyunlarını geliştirmeye devam ediyor. Sırada Codename Red, Jade ve Hexe gibi oyunlar var. Ancak bugün ortaya atılan iddialar Assassin’s Creed Codename Red’i ilgilendiriyor. Aktarılan bilgilere göre oyunda Samuray veya Şinobi olarak oynayabileceğiz.

Insider Gaming kaynaklarına göre oyunda iki farklı karakter olacak. Son Assassin’s Creed oyunlarında görmeye alışkın olduğumuz kadın ve erkek karakter mekaniği aynen devam ediyor. Feodal Japonya‘da geçecek olan Codename Red, Hem bir Samuray’a hem de bir Şinobi’ye ev sahipliği yapacak. Zaten oyunun yayımlanan teaser videosuna bakacak olursak, sanki kadın bir Samurayın videoda yer aldığını görüyoruz.

Insider Gaming kaynaklarına göre iddialar burada bitmiyor. Oyunun Mirage kadar olmasa bile seriyi eski güzel günlerine döndüreceğinin sinyali verilmiş durumda. Oyunu geliştiren Ubisoft Quebec, projeyi biraz daha gizlilik odaklı çıkartmayı planlıyormuş. Bildiğiniz üzere Quebec daha önce AC Unity, Rogue, Syndicate, Brotherhood ve Revelations gibi oyunların gelişimlerinde yer almıştı.

Edinilen bilgilere göre oyunda vücutları gizleme, çimlerde saklanma ve daha fazlası yer alacak. Ayrıca gölgelerin de artık fark edilebileceği bildiriliyor. Bu yüzden gölgeleri saklamak adına etraftaki ışıkları söndürebilirmişiz. Bu mekanikler oyuna farklı bir hava katacağa benziyor.

Codename Red

Geliştirme aşamasında olan diğer yapımlar

Assassin’s Creed serisinde şu an geliştirme aşamasında olan 10 oyun yer alıyor. Hepsini özetleyecek olursak;

  • Assassin’s Creed Mirage
  • Assassin’s Creed Nexus (VR)
  • Assassin’s Creed Codename Jade
  • Assassin’s Creed Codename Red
  • Assassin’s Creed Codename Hexe
  • Assassin’s Creed Codename Invictus
  • Assassin’s Creed Codename Nebula
  • Assassin’s Creed Codename Raid
  • Assassin’s Creed Codename Echoes
  • Assassin’s Creed Nexus 2 (VR)

Bu oyunların çoğu genellikle konsept ve tasarım aşamasında. Yakın zamanda beklediğimiz Mirage dışında diğer oyunlar hakkında kesin ve net bilgilere sahip değiliz. Assassin’s Creed Mirage resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: