Amnesia: The Bunker İçin 10 Dakikalık Yeni Oynanış Videosu Yayımlandı

Frictional Games’in merakla beklenen yeni korku oyunu Amnesia: The Bunker için 10 dakika uzunluğunda bir oynanış videosu yayımlandı. Bundan önceki son oyunları Rebirth oldukça beğenilmiş ve korku oyunlarında kalite çıtasını yükseltmesiyle bilinen Frictional bunu bir kez daha yapmıştı. Oynanış videosundan gördüğümüz kadarıyla geliştirici ekip bunu yeniden yapmaya hazırlanıyor.

Amnesia: The Bunker saf oynanış videosu tüyler ürpertiyor

Oynanış görüntüleri daha başlangıcından itibaren sizi ürkütmeyi başarıyor. Özellikle oyunlarında ana kötüleri harika yapmasıyla bilinen stüdyo bu konuda yine iyi bir iş çıkartmışa benziyor. Serinin bundan önceki oyunu Rebirth Cezayir çöllerinde geçtiğinden, islami figürlerle doldurulmuş haritasında bir “gulyabani” tarafından çılgınlar gibi korkutuluyorduk. Bu oyunda da temayı değiştirerek İkinci Dünya Savaşı’nın atmosferini farklı bir açıdan ele almışlar.

Ayrıca videonun başlarında fark etmiş olacaksınız ki oyunda gereksiz yere yapılan bir şarjör yenileme ile mevcuttaki mermilerinizi kaybedebiliyorsunuz. Bu ve bunun gibi küçük oynanış detayları Frictional Games’in uzun yıllardır yapmaktan hoşlandığı bir şey ve bunu muhtemelen Amnesia: The Bunker’da daha fazla göreceğiz.

Bu sefer dişlerimizi gösteriyoruz

Önceki oyunların aksine yeni Amnesia oyununda sürekli kaçmak yerine dişlerimizi göstermeye başlıyoruz. Dededen kalma bir altıpatlar ile şeytanlara ve şeytani güçlere kabul ettiremeyeceğimiz bir ölüm yok gibi görünüyor.

Buna ek olarak bölüm tasarımları da size her adımda savaşın bir izini gösterecek şekilde tasarlanmış diyebiliriz. Kum torbaları, etraftaki bir zamanlar yaşayan ancak şimdi pek oralı olmayan askerler, künyeleri derken bayağı savaş atmosferinin içine gireceğiz gibi görünüyor.

Tabi basit kilit açmalı korku oyunu bulmacaları da yine oyunda yer alıyor. Fizik nesneleriyle fazla haşır neşir olduğunu bildiğimiz serinin yeni oyunu bakalım bu sefer ne gibi fiziksel bulmacalarla karşımıza çıkacak.

Amnesia: The Bunker 23 Mayıs 2023 tarihinde PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC platformlarına geliyor. Oyunun herhangi bir PlayStation 5 sürümü duyurulmadı. Oyunun sistem gereksinimlerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: