Horizon ve Destiny Gibi Oyunlarda Çalışmış Aktör Lance Reddick Hayatını Kaybetti

Paylaş

Birçok dizi ve filmde yer alan aktör Lance Reddick hayatını kaybetti. Evinde ölü olarak bulunan ünlü aktör henüz 60 yaşındaydı.

Lance Reddick henüz 60 yaşındaydı

Birçok TV dizisi ve filmde yer alan aktör Lance Reddick, aynı zamanda video oyun sektöründe de çalışmıştı. Evinde ölü olarak bulunan aktör henüz 60 yaşındaydı ve halihazırda birkaç proje üzerinde çalışıyordu. 24 Mart’ta vizyona girecek olan John Wick 4 filminde de onu tekrar görecektik.

Destiny serisindeki “komutan Zavala” rolüyle tanıdığımız aktör için büyük yas sürüyor. Doğal yollarla öldüğü söylenen aktörün ölüm nedeni ise araştırılmaya devam ediyor. Lance Reddick daha önce Destiny 2, Quantum Break ve Horizon: Forbidden West gibi oyunlarda da yer almıştı. Hatta Destiny: Lightfall genişlemesinde de kendisini görecektik. Bir diğer yandan dizi ve film projeleri de devam eden oyuncunun, John Wick 4’teki karakterini tanıtmak için Amerika’da bir canlı yayına katılacağı bildirilmişti.

Lance Reddick

Bu durum üzerine Bungie ve Guerilla Games bazı açıklamalarda bulundu. Hem Destiny serisinde yer alan hem de Horizon: Forbidden West’te Sylens karakterine hayat veren oyuncu için taziye mesajı yayımlandı. Bungie stüdyosundan gelen açıklamada; “Lance Reddick ekranlarda, Destiny’de ve kişisel anlamda ikonik bir insandı. Topluluğumuza olan sevgisi, işine olan bağlılığı ve etrafındakilere dokunan nezaketi Komutan Zavala’da parladı. Özleneceğini söylemek çok yetersiz bir ifadedir. Huzur içinde yat Lance.” ifadelerine yer verildi.

Horizon geliştiricileri Guerilla Games tarafından yapılan açıklamalar ise; “Lance Reddick Sylens karakterine kattığını her şey için, sonsuz yeteneğini ve bilgeliğini bizlerle paylaştığın için, cömert sıcakkanlılığın ve eşsiz varlığın için teşekkür ederiz. Topluluğumuzda seninle çalışmaktan büyük onur duyduk, özleneceksin. Sevenlerine en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.” şeklindeydi.

Lance Reddick

Rol aldığı projeler

Lance Reddick video oyun sektöründe birçok projede yer almıştı. 50 Cent: Blood on the Sand, Destiny, Quantum Break, Payday 2, Horizon: Zero Dawn, Destiny 2, John Wick Hex ve Horizon: Forbidden West gibi oyunlarda görme şansına erişmiştik.

Bir diğer yandan Destiny hayranları ise oyun içerisinde Lance’i anmak için bir toplanma etkinliği düzenledi. Oyuncuya saygılarını sunmak için Komutan Zavala etrafında toplanarak saygılarını ifade eden oyuncular o anları sosyal medya üzerinde paylaştı.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: