Age of Wonders 4 Satış Rakamları Açıklandı: Paradox’un Strateji Oyunu İyi Gidiyor!

Paylaş

Age of Wonders 4 satışları bugün Paradox’un gönderdiği bir basın bülteni ile duyuruldu. Strateji oyunlarıyla bilinen şirketin yeni 4X oyununu biz de oynayıp sevmiştik ve görünen o ki bu sevgi satış rakamlarına da doğrudan yansıyor. Aynı zamanda ilk genişleme paketi için de resmi duyuru yapıldı.

Age of Wonders 4 satışları gayet iyi gidiyor: 4 günde 250 bin satmış

Paradox’un duyurusuna göre Age of Wonders, 4 günde 250 binden fazla kopya satmayı başardı. Fantastik bir tur bazlı strateji oyunu olan yapım 2 Mayıs 2023’te piyasaya sürülmesinden bu yana toplamda 250 binden fazla birim satmış. Bu satış rakamları oyunun yayınlandığı üç platform olan Xbox Series X|S, PlayStation 5 ve PC’nin toplamından geliyor. Aynı zamanda oyunun tüm sürümlerini kapsadığını da söyleyelim.

Age of Wonders 4 satışları açıklandı.
Age of Wonders 4 satışları açıklandı.

Şirket için bir kilometre taşı olan 250.000 satış rakamı aşılmış durumda. Paradox Interactive CEO’su Fredrik Wester “Triumph ve Paradox olarak tasarım anlayışımızdan oyuncu topluluklarımızla olan yakın ilişkimize kadar pek çok ortak noktamız var ve Age of Wonders 4’ün geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesinde beraber çalışmak da çok ödüllendirici bir yolculuk oldu” diyor. Aynı zamanda şunları da ekliyor:

“Uzun süredir Paradox hayranları, Age of Wonders 4’ün diğer Paradox oyunlarından ilham aldığı bir dizi unsur tespit ettiler ancak oyun, Triumph’un kendine özgü tarzını ve strateji, rol yapma ve fantastik hikaye anlatımının mükemmel karışımını baştan sona koruyor. Bu durum, iki şirketin DNA’larının ne denli örtüştüğünün de harika bir kanıtı.”

Ayrıca Triumph Studios’un kurucu ortağı ve oyunun direktörü olan Lennart Sas da oyunculara şu ifadelerle teşekkürlerini sundu:

“Bir devam oyunu tasarlarken -özellikle de bu kadar uzun soluklu bir seri için- her zaman hassas bir dengeleme eylemi söz konusudur. Hem serinin emektarlarından hem de yepyeni oyunculardan gelen tepkileri görmek inanılmaz. Hayranlarımızın paylaştığı özel grupları, ortaya çıkan zekice stratejileri ve rehberleri, incelemelerde ve sosyal medyada gördüğümüz harika ve nazik sözleri hepimiz çok seviyoruz. Triumph olarak hepimiz Age of Wonders 4’ü daha fazla içerik ve güncellemeyle desteklemeye devam edeceğiz ve umarım siz de buna hazırsınızdır!”

Bizim de oynadığımız ve fazlasıyla sevdiğimiz yeni strateji oyununun detayları için Age of Wonders 4 incelememizi okuyabilirsiniz. Oyun ayrıca geçtiğimiz hafta Steam Türkiye’nin en çok satan oyunları arasına girmeyi de başardı.

Yeni DLC bu yıl geliyor

Oyunun ilk genişleme paketi olacak Dragon Dawn’ın da 2023’ün yaz aylarında yayınlanacağı duyuruldu. Hem Expansion Pass sahibi hem de oyunun premium sürümüne sahip olan oyuncular yeni DLC’ye direkt sahip olabilecekler.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: