4 Milyon TL Ödüllü 2023 PMPL Türkiye Güz Sezonu Şampiyonu Melise Esports Oldu

Paylaş

Rekabet dolu mücadelelere ev sahipliği yapan ve final mücadeleleriyle nefesleri kesen 2023 PMPL Türkiye Güz Sezonu şampiyonu Melise Esports oldu.

PMPL Türkiye Güz Sezonu şampiyonu belli oldu

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG MOBILE Esports’un 25 Ağustos’ta başlayan 2023 PMPL Türkiye Güz Sezonu, nefesleri kesen final maçlarının ardından Melise Esports’un şampiyonluğu ile tamamlandı.

Üç aşamalı lig dönemi ve final etabının ardından sona eren PMPL Türkiye Güz Sezonu heyecan dolu maçlara sahne oldu. Lig sonucunda genel sıralamada en çok puan toplayan 16 takım finallere kaldı. Unutulmaz maçların yaşandığı final aşamasında Melise Esports, S2G Esports ve BRA Espor takımları arasında üst seviye bir rekabete sahne olundu.

4 milyon TL ödüllü 2023 PMPL Türkiye Güz Sezonu şampiyonu Melise Esports oldu
Melise Esports

6 – 8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen finallere Melise Esports ve S2G Esports takımları damga vurdu. İki takım arasındaki inanılmaz çekişmenin yaşandığı finallerin ardından Melise Esports takımı 2023 PMPL Türkiye Güz Sezonu’nu şampiyon olarak tamamladı. Finalleri 2’nci sırada tamamlayan takım S2G Esports olurken, BRA Espor ise 3’üncü sırada yer almayı başardı. Bu sezon 100 skora ulaşan ilk oyuncu ise Regnum Carya ekibinden Wild oldu. PMPL Türkiye Finalleri’nin MVP’si ise şampiyon takım Melise’den CEOLATER oldu.

4 milyon TL ödül havuzu

4 milyon TL (150.000$) ödül havuzuna sahip PMPL Türkiye Güz Sezonu’nda ilk 8 sırada yer alan takımlar PMPL Avrupa Güz Sezonu Şampiyonası‘na katılma hakkı kazandı. İlk üç sırada yer alan Melise Esports, S2G Esports ve BRA Espor’un yanı sıra sırasıyla Regnum Carya Esports, Galatasaray Espor, Next Rüya, Ozarox Esports ve Kaos Espor ülkemizi PMPL EU’da temsil edecek. PMPL Avrupa Şampiyonası 19 – 22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

PMPL Türkiye’nin iki sezonu boyunca oynanan tüm maçlarından en çok puanı toplayan S2G Esports ise doğrudan yıllık rekabet takvimine son noktayı koyan PMGC Lig Aşaması’na (PUBG Mobile Dünya Şampiyonası) gitmeye hak kazandı.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: