Xbox Game Pass’te Diablo IV Nasıl Oynanır? Battle.net Hesabı Olmadan Oynanabilir Mi?

Paylaş

Xbox Game Pass içerisine dahil olan Diablo IV için yayınlanan kullanma kılavuzunda yazan bilgilere göre, oyunu deneyimlemek için bir Battle.net hesabına sahip olmalısınız. Şayet yoksa, oyuna giriş yapamıyorsunuz.

Diablo IV Game Pass içerisinde nasıl oynanır?

28 Mart, yani bugün Xbox Game Pass kütüphanesine eklenen Diablo IV’ü oynamak için yapmanız gereken bazı işlemler bulunuyor. Game Pass içerisinde yer alan diğer oyunlar gibi “oyna” butonuna basarak ilerleyemediğiniz için bazı aşamaları tamamladığınızdan emin olmanız lazım. Öncelikle, Diablo IV’ü PC tarafında oynamak için bir Battle.net hesabınızın olması gerekiyor. Şayet yoksa yeni bir tane oluşturmanız lazım.

Xbox Game Pass’te Diablo IV Nasıl Oynanır? Battle.net Hesabı Olmadan Oynanabilir Mi?
Xbox Game Pass’te Diablo 4 Nasıl Oynanır? Battle.net Hesabı Olmadan Oynanabilir Mi?

Xbox Wire içerisinde yayınlanan makalede görebileceğiniz gibi şu adımları sırasıyla uygulayarak Game Pass içerisine eklenen yapımı oynama şansınız bulunuyor;

  • PC’deki Xbox Game Pass uygulamasını açın ve Microsoft hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra Diablo IV sayfasına gelerek “yükle” butonuna basmanız gerekiyor.
  • Eğer bilgisayarınızda halihazırda Battle.net platformu yüklü değilse, oyunu kurarken sizden Battle.net uygulamasını yüklemeniz isteniyor. Buna onay verin.
  • Battle.net hesabınız yoksa yeni bir tane oluşturmanız lazım. Şayet varsa, o zaman platform bilgisayarınıza yüklendikten hemen sonra Microsoft hesabınızla Battle.net hesabınızı birbirine bağlamanız gerekiyor.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Diablo IV’ü sorunsuz bir şekilde oynayabileceksiniz. Xbox Game Pass tarafında pek alışık olmadığımız ikinci taraf uygulama yüklenmesi aynı Steam’deki Ubisoft oyunlarının Ubisoft Connect hizmetini istemesine benziyor. Böylelikle kullanıcıların burada diğer yapımlara da göz atması sağlanıyor.

Bu tür haberleri kaçırmamak ve ilk öğrenen olmak için Atarita resmi X hesabını buradan takip edebilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

4 YORUMLAR

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: