PlayStation 5’e Discord Geliyor! Oyuncular Doğrudan Sesli Sohbete Katılabilecek

Daha önceden de duyurulmuştu ama büyük bir sessizlik hakimdi.

Paylaş

PlayStation ekibi, PlayStation 5’e doğrudan Discord sesli sohbet özelliğinin entegre edileceğini duyurdu. PlayStation’ın yeni blog yazısına göre oyuncular artık birbirleriyle iletişim kurmak için Discord’u PC’den veya mobil uygulamadan açmak zorunda kalmadan doğrudan PlayStation 5 konsolundan sesli sohbetlere katılabilecekler.

Discord daha önce Xbox konsollarına da entegre edilmişti

Oyuncular tarafından sıkça tercih edilen sesli sohbet uygulaması, 2022 yılında kendilerinin Microsoft’a satılacağı yönündeki haberlerden sonra Microsoft ile bir ortaklık kurmuş ve sesli sohbet uygulamasını Xbox konsollarına entegre edip, Game Pass sahibi oyunculara ücretsiz Nitro dağıtmıştı. Bugün PlayStation Blog’da yayınlanan yazıya göre popüler sesli sohbet uygulaması resmi olarak PlayStation 5’e de geliyor. Yazının devamında güncellemenin önümüzdeki haftalarda kademeli olarak başlayacağı söyleniyor. İlk olarak Japonya ve Asya bölgesindeki oyuncular erişim sağlayacak. Ardından Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda, Orta Doğu ve son olarak da Amerika bölgelerinde PlayStation 5 için kullanıma sunulacak.

Discord PlayStation 5
PlayStation 5'e Discord Geliyor! Oyuncular Doğrudan Sesli Sohbete Katılabilecek

PS5’te Discord üzerinden sesli sohbete nasıl katılırım?

Sesli sohbet uygulamasını başlatmak için, PlayStation 5 Kontrol Merkezi içindeki Oyun Merkezi’ndeki Discord sekmesini seçin ve katılmak istediğiniz sunucuyu veya DM grubunu seçin. Ardından tercih ettiğiniz sesli kanalı seçin. Her şey bu kadar basit.

Discord’u kullanmak için konsolunuzu en son sistem yazılımına güncellemeniz ve PlayStation Network ile Discord hesaplarınızı birbirine bağlamanız gerektiğini unutmayın. PlayStation 5’e Discord ile birlikte gelecek sistem güncellemesi, diğer oyuncularla olan sesli sohbetlere hızlıca katılmayı her zamankinden daha kolay hale getirecek. Güncelleme önümüzdeki haftalarda kademeli olarak başlayacak.

Siz Discord’un PlayStation 5’e gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz, güncelleme gelince konsolunuzda kullanacak mısınız? Yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşabilir ve Atarita Discord sunucusuna katılabilirsiniz.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: