Eski Forza Geliştiricileri, Yeni Stüdyoları Maverick Games Çatısı Altında Toplanıyor

Paylaş

Forza Horizon serisinin arkasındaki geliştirici stüdyo Playground Games’ten ayrılan birkaç deneyimli geliştirici kendi stüdyosunu kuruyor. Hatta öyle ki, yeni stüdyo Maverick Games konsollarda ve PC platformunda yayınlanacak ilk açık dünya oyunlarını geliştirmeye başlamış bile.

Maverick Games ilk açık dünya oyununu geliştiriyor bile!

Maverick Games’in ana merkezi, eski stüdyoları Playground Games ile aynı bölgede yer alıyor. Birleşik Krallık’ta Leamington’da kurulan stüdyo henüz adı konulmamış bir oyun geliştirmekle uğraşıyor. Aynı zamanda finansal destek buldukları ve yeni roller için işe alım yaptıkları da rapor ediliyor.

Stüdyonun kurucu üyeleri arasında Playground Games’in eski stüdyo başkanı Mike Brown, COO olarak Sumo Digital’den Harinder Sangha ve CTO olarak da Matt Craven bulunuyor. Stüdyo çalışanları arasında Sharkmob London, Playground ve EA’in stüdyolarından gelen çalışanlar da bulunuyor.

Maverick Games
Görsel: Maverick Games

Mike Brown Maverick Games için şu ifadeleri kullanıyor:

“Maverick Games için hedefimiz insanların sevdiği bir stüdyo olması. Oyuncular için hali hazırda heyecan verici bir ‘ultra kaliteli’ oyun üzerinde çalışıyoruz, geliştiriciler için ise herkesin risk alabileceği, yaratıcı olabileceği, meraklı olabileceği, kendileri olabileceği ve her şeyin üzerinde bir ‘Maverick’ olabilecekleri bir ev inşa ediyoruz.”

Yeni stüdyonun geliştirdiği oyundan yana henüz pek bir bilgi paylaşılmış değil. Gelişmeleri yakından takip ederek en hızlı şekilde sizlere aktarmaya gayret edeceğiz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: