Lords of the Fallen Aldığı Yeni Güncelleme Sebebiyle Eleştiri Yağmuruna Tutuluyor

Paylaş

Hexworks tarafından geliştirilen, CI Games tarafından yayıncılığı üstlenen souls-like macera oyunu Lords of the Fallen‘ın son aldığı güncelleme oyuncuları pek memnun etmedi. Geçtiğimiz haftalarda yayımlanmış v.1.1.282 yamasıyla beraber yapılan değişiklikler ve düzenlemeler sebebiyle eleştiri yağmuruna tutulan yapım, aldığı güncellemeler sebebiyle yılın bir diğer eleştirilen ismi Diablo 4’le yarışır hale geldi. Dilerseniz, 100’den fazla değişikliğin yapıldığı son güncellemeye ve oyuncuların tam olarak neyden şikayetçi olduğuna birlikte göz atalım.

Lords of the Fallen güncellemesinde neler vardı?

Oyunun çıkışından bu yana pek çok oyuncunun şikayet ettiği bossların kolaylığı üzerine giden Hexworks ekibi, bu sebeple 100’den fazla değişiklik barındıran v.1.1.282 güncellemesini 2 Kasım 2023 itibarıyla yayımladı. Yama notları duyurusunda “Amacımız, aşırı güçlü silahlardan kaçınarak herkes için daha çeşitli ve keyifli bir oyun deneyimi sunmaktır. Anlayışınız ve sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz.” diyen geliştirici ekibin yaptığı değişikliklerin önemli maddeleri ise aşağıda yer alıyor.

  • Boss silahları artık 5 yerine 10 seviyeye sahip olacak
  • Pieta’nın Blessed Reflections ve Infernal Hounds çağırma büyülerinin mana maliyetleri önemli ölçüde artırıldı.
  • Patlayan cıvataların ve parçalanan cıvataların kullanımı artık daha fazla mühimmat gerektiriyor.
  • Corrupted Banner Javelin’in kullanım maliyeti arttı ve hasar çıktısı azaltıldı.
  • Tapınaktaki Deralium Parçalarının maliyeti geçici olarak düşürüldü. Oyuncuların boss silahlarını 5’ten 10’a alması kolaylaştırıldı. Aynı zamanda farklı silahları denemeyi ve daha çeşitli yapılar oluşturmak da kolaylaştı.
  • Griefbound, boss dövüşlerinde ve minyonlarında daha agresif olacak şekilde ayarlandı.
  • Daha ödüllendirici bir deneyim sağlamak için PvP’de oyuncu avlamalarına ilişkin geri bildirim geliştirildi.
  • İki oyuncu arasındaki seviye farkı çok yüksekse istilacının, oyuncunun dünyasına azaltılmış mana, cephane veya HP ile girebilmesi sorunu düzeltildi.
Lords Of The Fallen
Lords of the Fallen Aldığı Yeni Güncelleme Sebebiyle Eleştiri Yağmuruna Tutuluyor

PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S üzerinde mevcut olan Lords of the Fallen güncellemesinin ardından gelen tepkiler sonucu geliştirici ekip “Her zaman olduğu gibi, özellikle patron silahlarını ve iki aşırı güçlü büyüyü etkileyenler olmak üzere son dengeleme değişiklikleriyle ilgili geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz.” diyerek yanıt verdi.

Açıklamayı “Güncellemenin bazı oyuncular için nasıl hayal kırıklığına yol açtığını anlıyoruz, özellikle de şu anda +10 almak için ek bir parçaya ihtiyaç duyulduğundan Orius Tapınağı’ndaki değeri düşürdük ve düşük fiyat süresiz olarak bu şekilde kalmaya devam edecek. Lords of the Fallen oyuncularına daha adil bir deneyim sunmak için bunların gerekli değişiklikler olduğunu vurgulamak önemli. PVP sırasında özellikle aşırı güçlü büyüler ve bölüm sonu canavarı silahları kullanan istilacılar tarafından tek atışla vurulduklarında oyuncuların hüsrana uğradığını fark ettik. Bu silahların ve iki büyünün revizyona ihtiyacı vardı.

Lütfen sizi duyduğumuzu ve bazılarınızın önerdiği gibi, oyunun her iki yönünün bir arada var olabilmesini ve her iki modda mümkün olan en iyi deneyim için optimize edilebilmesini sağlamak amacıyla halihazırda PVE ve PVP dengelemesini ayırma sürecinde olduğumuzu bilin.

Şu anda üzerinde çalıştığımız ek iyileştirmelerin yanı sıra önümüzdeki haftanın başında yol haritamızda daha fazla ayrıntı paylaşacağız. Lords of the Fallen hakkındaki geri bildiriminiz, oyunumuzu geliştirmeye devam etmemize yardımcı olmak açısından çok değerlidir ve süregelen sabrınız, tutkunuz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.” diyerek tamamladı.

Lords of the Fallen
Lords of the Fallen Aldığı Yeni Güncelleme Sebebiyle Eleştiri Yağmuruna Tutuluyor

Lords of the Fallen’a gelen tepkiler sonucu geri adım atan ekip, ilerleyen günlerde yeni bir yol haritasıyla ve düzeltmeyle birlikte geri dönecek. Tepkilerden ve bildirimlerden dolayı oyunculara çokça teşekkür edilirken, sabrı için de kullanıcılara minnettar olunduğu belirtildi. Görünüşe göre oyuncu topluluğunun tepkisi sayesinde oyun eski ve beğenilen haline misliyle geri döndürülecek. Yol haritası hakkında yeni bilgileri ilerleyen günlerde paylaşacağız.

Güncelleme notlarının tamamına ulaşmak için buraya tıklayabilir ve oyunun Reddit hesabına ulaşabilirsiniz.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: