En İyi Mobil Oyunlar Öneri Listesi

Paylaş

En iyi mobil oyunlar öneri listesi 2023, boş zamanlarımızı değerlendirmeniz için oldukça eşsiz alternatifler içeriyor. Özellikle son dönemde yaşamımızın bir parçası haline dönüşen mobil oyunlar, hemen hemen herkesin vazgeçilmezi konumunda. Mobil cihazların gelişim göstermesi ve donanım özelliklerinin güçlenmesiyle birlikte mobil oyunlara olan ilgi de her geçen gün artıyor. Dolayısıyla sahip olduğunuz akıllı telefonun ya da tabletin özelliklerine göre birbirinden sıra dışı mobil oyunlarla keyifli anlar geçirmeniz mümkün. Mobil oyun tutkunları için en iyi mobil oyunlar öneri listesi oluşturduk. Listemizde klasik haline dönüşen oyunlardan son dönemin en popüler mobil oyunlarına kadar birçok farklı tavsiye bulunuyor.

En İyi Mobil Oyunlar Listesi: İşte Önerilerimiz!

En iyi mobil oyunlar 2023 listemizde her türden oyun talebine cevap verebilecek alternatifler de bulunuyor. Mobil oyun severlere özel olarak hazırladığımız en iyi mobil oyunlar öneri listesi içerisinde; macera, aksiyon, spor, yarış kategorileri başta olmak üzere her zevke hitap eden tavsiyeler bulunuyor. İşte birbirinden eşsiz mobil oyun önerileri listemiz!


Raid: Shadow Legends

Raid: Shadow Legends
Raid: Shadow Legends

En iyi mobil oyunlar öneri listesi ilk sırasında birçokları için vazgeçilmezler arasına girmiş Raid: Shadow Legends bulunuyor. Klasik bir MMORPG oyunu olan Shadow Legends, oyuncu kitlesiyle ön plana çıkıyor. Aynı zamanda oyunun grafikleri de fazlasıyla tatmin edici düzeyde. 3D grafiklere sahip olan Raid: Shadow Legends’ın oyun evreninde 400’den fazla şampiyon karakter de bulunuyor. Oyun içerisinde takım maçlarına katılabilir ya da ustalıklarınızı geliştirmek için farklı modları tercih edebilirsiniz.


Mafia City

Mafia City - En iyi mobil oyunları öneri listesi 2023
Mafia City

Bir süredir mobil oyun tutkunlarının vazgeçilmezi olan Mafia City, 2023 yılında da popülerliğini koruyor. Strateji oyunu kategorisinde yer alıyor olsa da Mafia City, benzersiz hikayesi ile eğlence dolu anlar geçirebilmeniz için son derece ideal. Oyun içerisinde kumarhaneler inşa edebilir, haydutlarla işbirliği kurabilir, kendi çetenizi geliştirebilir ve suç dünyasının gizemli dokusunu içinizde hissedebilirsiniz.


League of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift - En iyi mobil oyunlar öneri
League of Legends: Wild Rift

Piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren en iyi MOBA türündeki oyunlar arasına zirveden dahil olan League of Legends, PC sürümünde yakaladığı başarıyı mobil entegrasyonunda da aynı ölçüde elde etti. League of Legends: Wild Rift: 5×5 takım savaşları, birbirinden eşsiz kahramanları, grafikleri ve etkili iletişim altyapısı ile ön plana çıkıyor. MOBA oyunlarını seviyorsanız mutlaka League of Legends: Wild Rift’i deneyimlemelisiniz.


Forge of Empires

Forge of Empires
Forge of Empires

En iyi strateji oyunları arayışındaysanız ve eğlencenizi ikiye katlamak istiyorsanız sizin için önerimiz Forge of Empires olacak. Deneyim puanları ve kaynakları toplayarak devletinizi geliştirebileceğiniz bu oyuna ilkçağdan başlıyorsunuz. En iyi mobil oyunlar öneri listesi içerisinde Forge Empires’a yer vermemizin bir diğer nedeni ise oyunun güçlü bir etkileşim ekosistemine sahip olması. Son derece dinamik bir işleyişe sahip olan oyunda komşularınıza da yardım edebiliyorsunuz.


Diablo Immortal

Diablo Immortal
Diablo Immortal

RPG tutkunları için vazgeçilmeze dönüşen Diablo Immortal, listemizde öne çıkan bir diğer mobil oyun. Güçlü grafikleriyle fark yaratmayı başaran Diablo Immortal’ın oyun içi kontrolü son derece beğeni toplamıştı. Dolayısıyla başlangıç seviyesi bir dövüş oyunu arıyor ve reflekslerinize de güveniyorsanız Diablo Immortal, harika bir seçenek olacaktır. Ayrıca oyunun oldukça iddialı bir hikayeye sahip olduğunu da belirtelim.


Sim Companies

Sim Companies - En iyi mobil oyunlar öneri listesi 2023
Sim Companies

Listemizin altıncı basamağında ise oyun severleri geçmişe götüren bir simülasyon oyunu bulunuyor. En iyi mobil oyunlar öneri listesi içerisinde kesinlikle yer alması gereken Sim Companies, klasik Sim oyununun mobil versiyonu. Fakat bu oyunda şehir kurmak yerine kendinize ait sanal şirketinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz. Başlangıç aşamasında farklı sektörlerden şirket tercihinde bulunabilir ve şirketinizi geliştirmek için; pazarlamadan üretime, finanstan tedarik ağına kadar şirketin tüm bileşenlerini yönetebilirsiniz.


Night Book

Night Book
Night Book

Mobil oyun tavsiyeleri listemizde sırada Night Book var. Özellikle son dönemde kullanıcının yaptığı seçimlere göre oyun içi işleyin devam ettiği mobil oyunlar, ilgi odağı konumunda. Night Book da bu tarzda bir mobil oyun. Oyun hamile ve akıl hastası babası ile aynı evde yaşam süren Loralyn’nin tercihleri üzerinden ilerliyor.


The Silent Age

The Silent Age - En iyi mobil oyunlar öneri
The Silent Age

En iyi mobil oyunlar öneri listesi içerisinde sizi sıra dışı bir aksiyona sürükleyecek The Silent Age de bulunuyor. The Silent Age, dünyayı kurtarmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Oyunun genel işleyişi atmosferik bir ortama sahip. Yapacağınız seçimler, çözeceğiniz bulmacalarla 40 yıl içerisinde sonu gelecek olan dünyamızı kurtarabilirsiniz. The Silent Age oynarken kendinizi bir filmin içinde hissetmeniz ise kaçınılmaz.


Clash Royale

Clash Royale
Clash Royale

Bir başka MOBA oyunu olan Clash Royale, gerçek zamanlı strateji oyunu türünde de değerlendirilebilir. Kartları toplayarak, çok oyunculu savaşlara katılabilir ve takımınız için elinizden gelen en iyisini yapabilirsiniz.


Among Us

Among Us
Among Us

Belki de son birkaç yılın en eğlenceli mobil oyunları arasında gösterilen Amobg Us, henüz popülerliğini yitirmiş değil. Eşsiz bir eğlencenin kapılarını aralayabileceğiniz oyun, etkileşim açısından son derece iddialı. Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz Among Us’ta; katili ya da katilleri yakalarken aynı zamanda hedef olmaktan da kaçınmalısınız. Ayrıca oyun, basit grafiklere sahip olması nedeniyle hemen her türden akıllı cihaz için uygun.


Rise of Cultures

Rise of Cultures
Rise of Cultures

En iyi mobil oyunlar öneri listesi içerisinde şehir kurma oyunları da bulunuyor. Son dönemin bu alanda en çok tercih edilen oyunlarından olan Rise of Cultures oyununda ilkçağdan itibaren şehrinizi geliştirebilir ve tarih dolu bir serüvenin parçası olabilirsiniz. Kolay oynanabilir olması nedeniyle de ön plana çıkan Rise of Cultures, kültürler arası savaş gibi aksiyon dolu anları da vadediyor.


Hero Wars

Hero Wars
Hero Wars

Klasik bir PVP savaş oyunu olan Hero Wars, becerilerinizi geliştirerek sahip olduğunuz becerileri savaş alanına taşımanızı içeriyor. Oyun boyunca Archdemon ve beraberindeki orduyla savaşarak, zafer nidaları arasında galibiyetinizi kutlayabilirsiniz. Bu yolculuk boyunca yol üstünde karşınıza çıkacak Dominion’daki güçlü kahramanları da toplamayı unutmayın.


Wayward Souls

Ele gelen eğlence dedikleri bu olsa gerek.
En İyi Mobil Oyunlar Öneri Listesi

En iyi mobil oyunlar listemizde aksiyon ve macera oyunu tutkunları için de öneriler bulunuyor. Tekrar oynanabilirlik üzerine tasarlanan Wayward Souls, grafikleriyle de ön plana çıkıyor. Ayrıca oyunun son derece hızlı bir akışı olduğunu da belirtelim.


Minecraft

Minecraft - En iyi mobil oyunlar öneri listesi 2023
Minecraft – En iyi mobil oyunlar öneri listesi 2023

Sınırsız evreni, eşsiz oyun içi aksiyonları ile klasikler arasında giren Minecraft, mobil cihazlar için geliştirilen versiyonuyla da beğeni toplamayı başarmıştı. Yaratıcı ve hayatta kalma şeklinde iki farklı oyun moduyla, her tünden eğlence anlayışına hitap eden Minecraft, en iyi mobil oyunlar öneri listesi içerisinde yer alıyor.


Call of Duty: Mobile

Call of Duty Mobile
Call of Duty Mobile

Savaş oyunu severler için de en iyi mobil oyunlar listemizde klasikleşmiş oyunlar bulunuyor. Bilgisayar ve oyun konsolu versiyonu klasik haline dönüşen COD, mobil versiyonuyla da oyun severlerin beğenisini toplamayı başarmıştı. Call of Duty: Mobile, benzersiz grafikleri ve kolay oynanabilir olmasıyla ön plana çıkıyor. COD: Mobile ile eşsiz bir aksiyon ve savaş deneyimi yaşayabilirsiniz.


Angry Birds 2

Angry Birds 2
Angry Birds 2

Bir başka klasikleşmiş mobil oyun olan Angry Birds, kısa bir süre önce oyunun ikinci versiyonunu yayınlamıştı. Boş zamanlarınızı eğlenceli oyunlarla değerlendirmek istiyorsanız Angry Birds 2, her zaman olduğu gibi sınırsız eğlence vadediyor.


Unkilled

Unkilled
Unkilled

Zombi oyunlarını seviyorsanız ve yeni bir deneyim arayışındaysanız mutlaka akıllı cihazınıza indirmenizi önerdiğimiz Unkilled, tüm detaylarıyla dikkat çekici. Özellikle oyun içi kontrolleriyle ön plana çıkan ve kolay oynanabilir olmasıyla beğeni toplayan Unkilled, görsel açısından da fazlasıyla tatmin edici düzeyde.


Pokemon GO

Pokemon Go
Pokemon Go

İlk kez 2016 yılının temmuz ayında tanıtıldığında benzersiz bir popülerlik elde eden Pokemon GO, günümüzde de en iyi mobil oyunlar arasında yer alamaya devam ediyor. Her ne kadar kısa bir süreliğine oyuna olan ilgi azalmış olsa da Pokemon tutkunları oyundan vazgeçebilecek gibi görünmüyor. Öyle ki Pokemon GO, daha önce dünyanın en popüler mobil oyunu unvanını da kazanmıştı.


Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends
Asphalt 9: Legends

Yarış oyunları denilince akla ilk gelen şüphesiz herkes için Asphalt’tır. Asphalt 9: Legends da serinin diğer oyunları gibi yüksek düzeyde ilgi görmeyi başarmıştı. Bununla birlikte 2018 yılının temmuz ayında çıkan Legends, serinin en iyi oyunu olarak değerlendirildi. Hız ve yarış tutkunuysanız mutlaka en iyi mobil oyunlar öneri listesi içerisinde Asphalt 9: Legends’a yer vermelisiniz.


Stupid Zombies 4

Stupid Zombies 4
Stupid Zombies 4

En iyi mobil oyunlar öneri listesi son basamağında başka bir zombi oyunu bulunuyor. Seri olarak devam eden Stupid Zombies’in 4. Oyunu, gerçek anlamıyla eğlence dolu anlar vadediyor. Tüm zombileri öldürmek amacıyla başladığınız bu oyunda aynı zamanda bulmacaları da çözebilirsiniz. Zombi pataklamak ile aranız iyiyse, en iyi zombi oyunları listemize de göz gezdirmeyi unutmayın.


Honkai: Star Rail

Honkai: Star Rail
Honkai: Star Rail

Genshin Impact’ın geliştiricisi miHoYo tarafından geliştirilen ve 26 Nisan 2023’te piyasaya sürülen yapım en iyi oyunlar listesinde yerini hızlıca almış durumda. Taktiksel bir rol yapma oyunu olan Honkai: Star Rail, The Game Awards oyun ödüllerinde de jürilerin seçimleri arasında yer alıyordu.


Warcraft Rumble

En iyi mobil oyunlar öneri listesi
Warcraft Rumble

Blizzardın geçen kasım ayında piyasaya sürdüğü Warcraft Rumble, mobil oyun severler tarafından beğeniyle karşılandı. Kule savunma türünü aksiyon elementleriyle ele alan yapımda stratejik taktikler yaparak rakiplerinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Warcraft evrenini mobil cihazlara taşıyan oyun, seriyi ve evreni seçen oyuncular için mobilde oldukça iyi bir seçenek olabilir.


3 YORUMLAR

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: