Dragon’s Dogma 2 İçin İlk Fragman Geldi

Paylaş

Duyurusu yapılan fakat hakkında pek bir şey bilmediğimiz Dragon’s Dogma 2 için ilk fragman paylaşıldı. Sinematik sahnelerin ağırlıklı olduğu fakat oynanışa dair görüntülere de yer veren fragman, oyundaki canavarlara ve atmosfere ışık tuttu. Sevilen RPG serisinin yeni oyunu nihayet eti ve kemikleriyle karşımıza çıktı.

Dragon’s Dogma 2’nin ilk fragmanı geldi

Serinin son oyunundan bu yana 8 yıl geçti ve nihayet merakla beklenen Dragon’s Dogma 2 için işler ciddileşmeye başladı. Daha önce oyun direktörü Hideaki Itsuno, serinin 10. yılı kutlamaları kapsamında ikinci oyunun da duyurusunu yapmıştı. Ancak duyurunun ardından bir yıldır oyun hakkında pek bir detay paylaşılmadı. Şimdi ise sinematik sahnelerle birlikte bazı oynanış görüntüleri görmek mümkün. Fragmanı yaş sınırı olduğundan ötürü gömemedik fakat buraya tıklayarak YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

Dragon's Dogma 2 için ilk fragman geldi.
Dragon’s Dogma 2 için ilk fragman geldi.

Seriye aşina olmayanlar için oyunun tek oyunculu, hikaye odaklı bir RPG oyunu olduğunu söyleyelim. Oyuncuların kendi oyun deneyimini kendileri seçtiği bir yapısı olacak.

Hikaye boyunca gizemli diğer dünya varlıkları olan “Piyonlar” size katılacak ve geliştiricinin resmi web sitesinde belirttiğine göre “öyle eşsiz bir maceraya atılacaksınız ki kendi maceranızda diğer oyuncular da size eşlik ediyormuş gibi hissedeceksiniz” ifadeleri kullanılmış.

Dragon’s Dogma 2’de fragmanda göreceğiniz bazı şeylerin oyunda da karşılığı bulunuyor. Örneğin ejderha, dünyanın yıkılışını temsil eden bir karakter olarak yer alıyor. Arisen ise bizim kontrol edeceğimiz karaktere verilen isim.

Oyunda diğer RPG oyunlarından da alışık olduğumuz gibi oyuncular karakterlerinin sınıfını, görünüşünü ve yeteneklerini kendi oyun tarzlarına göre özelleştirebilecekler. Yayıncılığını Capcom’un yaptığı oyunun oldukça iyi göründüğünü söyleyebiliriz. Geliştirici ekip de grafikler ve yapay zekalar konusunda son teknolojinin kullanıldığını vurguluyor.

Oyun için elimizde şu anda herhangi bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak PlayStation 5’in yanı sıra PC ve Xbox Series X/S platformlarında da piyasaya sürülecek.

Capcom’un bu yıl satışlar konusundaki iddiası boşuna değilmiş. Yeni oyun duyurularıyla heyecanı artırmayı fazlasıyla başardılar. Sadece bu gece yapılan PlayStation Showcase kapsamında birçok Capcom oyunu ile karşılaştık ve özellikle Street Fighter 6’ya çok güveniyorlar. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: