Paradox’un Yeni Şaheseri Yolda: İşte Cities Skylines 2 Çıkış Tarihi!

Paylaş

Cities Skylines 2 çıkış tarihi geçtiğimiz dakikalarda sona eren Xbox Games Showcase sırasında resmi olarak duyuruldu. Paradox’un yayıncılığını yaptığı meşhur şehir kurma oyunu Cities Skylines’ın devam oyunu, çok daha gelişmiş bir şekilde 24 Ekim’de piyasaya sürülecek.

Cities Skylines 2 ne zaman çıkacak?

Merakla beklenen şehir kurma oyunu Cities: Skylines II, 24 Ekim 2023 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC platformlarına çıkacak.

Xbox sunumu sırasında yayımlanan görüntüler, Paradox’un Cities Skylines II ile birlikte oyunculara ve onların hayal güçlerine odaklandığını gözler önüne seriyor. Çıkar çıkmaz Xbox Game Pass’e eklenecek olan oyun, ilk oyuna nazaran çok daha gelişmiş bir oynanış sistemiyle karşımıza çıkacak.

Oynanış görüntüleri çok iyi görünüyor

Duyuru fragmanındaki grafikleri sinematik ve önceden hazırlanmış sanıyorduk fakat yeni videoda gelen görüntüler, motor içi kaliteyi de gözler önüne seriyor. Şehir kurma türünün önemli oyunlarından birisi olan Cities Skylines 2 çıkış tarihi ne kadar sündürülmüş olursa olsun, iddialı bir oyun olacak gibi görünüyor.

Cities Skylines 2 çıkış tarihi ve Türkiye fiyatı duyuruldu.
Cities Skylines 2 çıkış tarihi ve Türkiye fiyatı belli oldu.

İlk kez 2015’te piyasaya sürülen ilk oyun da döneminin şehir kurma türündeki kalite standartlarını biçimlendiren yapımlarından olmuştu. Gerek detayları, grafikleri gerekse sonradan eklenen DLC’ler ile kapsamı aşırı genişleyerek oyuncular bakımından harika bir deneyime dönüşmüştü.

Cities: Skylines II fiyatı da belli olmuş durumda

Yapılan duyuru ile birlikte ön siparişe açılan oyunun Türkiye fiyatı şüphe uyandıracak kadar uygun. An itibarıyla 425,00 TL fiyat etiketiyle satışa sürülen yapımın -umuyoruz ki olmaz- zam yemesi an meselesi bile diyebiliriz. Amerikan Doları ile 50 dolardan satışa çıkan oyun şu anda ülkemizde 18,25 dolar gibi oldukça komik bir fiyattan satılıyor.

Dolayısıyla türün meraklısıysanız, zam haberi gelmeden ön sipariş yapmanızı tavsiye ederiz. Zira yakın zamanda uygun fiyattan ön siparişe çıkan onlarca oyun saatler sonra zamlanarak korkunç rakamlara yükselmişti ve erkenden alanlar anın tadını çıkartmıştı. Mesela Diablo IV’ü örnek verebiliriz. Tabii Diablo’nun aksine Cities Skylines 2’nin ilk günden Game Pass’e geleceğini de belirtelim.

Cities: Skylines II, 24 Ekim 2023’te PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S platformlarına çıkacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: