Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Paylaş

Mount & Blade II: Bannerlord sistem gereksinimleri yazımızda sizlerle TaleWorlds’ün bağımlılık yapan oyununun donanım ihtiyaçlarını paylaşacağız. Erken erişim sürecinde bu verilerin doğruluğu pek geçerli olmasa da tam sürüm itibarıyla uygun bir bilgisayarınız varsa pek sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Zira geliştirici stüdyo oyuna çılgınlar gibi güncellemeler yayınlayarak tam sürüme kadar birçok sorunun üstesinden gelmeyi başardı. Şimdi gelin birlikte Bannerlord’un minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine göz atalım.

Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Oyunu minimum ayarlarda 30 FPS kare hızı ile oynamak için Ryzen 3 1200 ya da eşdeğeri bir işlemciye ve GTX 660 sınıfı bir ekran karta sahip olmanız yeterli olacaktır. Bu anlamda oyunun tam sürümüyle çok sistem yormayan bir oyun olduğunu söylemek mümkün. Minimum için 6GB RAM istemesi bunun güzel bir kanıtı diyebiliriz.

At binenin, kılıç kuşananındır. İşte Bannerlord sistem gereksinimleri!
Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Eğer yüksek ayarlarda 60FPS gibi bir performans ile oynamak isterseniz işler biraz daha tuzlu hale gelebiliyor. İşlemci tarafında Ryzen 5 3600X istenirken ekran kartı tarafında da GTX 1060 3GB ya da RX 580 4GB sınıfı bir ekran kartınız varsa, oyunun performans konusunda size bir sorun çıkartmayacağını belirtelim.

İşte Bannerlord sistem gereksinimleri:

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
  • İşlemci: Intel Core i3-8100 ya da AMD Ryzen 3 1200
  • Bellek: 6GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon HD 7850 (2GB VRAM)
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
  • İşlemci: Intel Core i5-9600K ya da AMD Ryzen 5 3600X
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB
  • Depolama: 60GB kullanılabilir alan

Bannerlord kaç GB?

Mount & Blade II: Bannerlord sistem gereksinimlerine göre oyun 60GB depolama alanı istese de oyunun Steam’de indirme boyutu 35GB olarak karşımıza çıkıyor. İndirme bittikten sonra ise dosyalar genişleyerek sisteminizde yaklaşık 55GB alan kaplayacak.

Tabii oyuna yükleyeceğiniz modlarla birlikte dosya boyutunun büyüyeceğini söylemekte de fayda var. Zira Bannerlord oyuncuları genelde oyunun vanilla versiyonu yerine mod paketleri yükleyerek oynamayı tercih ediyor. Eğer siz de bunlardan birisiyseniz ve tam sürüm için en uygun modları bulmakta zorlanıyorsanız, sizler için hazırladığımız Mount & Blade+ koleksiyonunu inceleyebilirsiniz.

Buna ek olarak oyunculara tavsiyemiz depolama aygıtı olarak SSD kullanmaları yönünde olabilir. Zira HDD’ler daha eski bir teknoloji olduğundan dosya okuma/yazma hızları istenilen kadar yüksek değil. Bu nedenle yükleme ekranlarında uzun zamanlar geçirmeniz mümkün. Daha hızlı bir depolama aygıtına geçerek işleri kolaylaştırabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: