Age of Empires IV Sistem Gereksinimleri

Paylaş

Efsaneler arasında yer alan Age of Empires IV sistem gereksinimleri nelerdir? Oyunun boyutu kaç GB? Eğer bu tür sorulara sahipseniz ve yanıt arıyorsanız doğru yerdesiniz. Gelin hep birlikte oyunu oynayabilmeniz için gereken donanımlar nelermiş, birlikte bakalım!

Strateji oyunları genelde bilgisayarlar için çok külfetli olmamasıyla bilinir ve AoE 4 de bu oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun minimum sistem gereksinimlerine göre çalıştırabilmeniz için en az AMD Ryzen 5 2400G modelinde bir işlemciniz olması gerekiyor. Ekran kartı tarafında ise Intel HD 520 ya da AMD Radeon RX Vega 11 ekran kartlarından herhangi birine sahip olmanız yetecektir. Minimum donanım ihtiyaçlarınızı karşıladığınız takdirde oyunu 720p çözünürlüğünde 30FPS hızında oynayabileceksiniz. İşte Age of Empires IV sistem gereksinimleri ve tüm detayları!

Age of Empires IV sistem gereksinimleri
Age of Empires IV sistem gereksinimleri

Age of Empires 4 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-6300U ya da AMD Ryzen 5 2400G – AVX desteği gerekiyor
 • İşletim Sistemi: Windows 10 ya da Windows 11 – 64bit olması gerekiyor
 • Ekran Kartı: Intel HD 520 ya da AMD Radeon RX Vega 11
 • RAM: 8GB
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 50 GB boş alan

Age of Empires 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5 ya da AMD Ryzen 5 – 3.6GHz ve 6 çekirdekli olması gerekiyor
 • İşletim Sistemi: Windows 10 ya da Windows 11 – 64bit olması gerekiyor
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 970 ya da AMD Radeon RX 570 GPU – 4GB VRAM gerekiyor
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 50 GB boş alan

Age of Empires IV kaç GB?

Age of Empires IV şu anda bütün ek paketleriyle birlikte (Anniversary Edition olarak) 84 GB kullanılabilir alan istiyor. Oyunu Xbox Game Pass aracılığıyla oynamak isteyenler için dosya boyutu bu şekilde karşımıza çıkıyor. Oyun aynı zamanda Steam platformunda da satılıyor ve ek paketlerin dahil edilmediği durumda boyutu platformda 50 GB olarak gösteriliyor.

Oyun hakkında

Microsoft’un tarihe damgasını vurmuş ve gerçek zamanlı strateji türünün en sevilen serisi Age of Empires’ın son oyunu olan Aoe 4, ilk kez 2021 yılında piyasaya sürüldü. İçerisinde çeşitli milletlerle oynayabildiğiniz ve her milletin kendine has özellik ve birimlerinin bulunduğu oyun, hala en sevilen strateji oyunları arasında yer alıyor. Özellikle Xbox Game Pass kütüphanesinde çıktığı günden beri bulunması oyuncular tarafından erişilebilirliğini de kolaylaştırmış durumda.

Oyuncular şu anda oyunu PC ve Xbox Series X / S platformları üzerinden oynayabiliyorlar.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: